Blíží se nám čas prvních festivalových akcí, pomalu začíná prosakovat, kdo všechno u nás vystoupí a zahraje. Slušný přehled o zahraničních hostech přinesli kluci na Musicmixu a máme se na co těšit.
Když jsem loni dával dohromady seznam festivalů, byl jsem mile překvapen, že u nás jsem našel víc festivalů jak na Slovensku (ale bude to taky tím, že jsem na Slovensku moc nehledal). Na aktualizaci odkazů na všechny letošní festivaly se pracuje, děkuji za pomoc Katce a Janě.


Již před časem mi psal Jirka prosbu o zveřejnění pozvánky na jejich festival. Protože jsem nechtěl, aby tato pozvánka zanikla, tak ji přináším až dnes. Mrkněte, co vše nám Sring Fest přinese 12. dubna od 18:30 ve Vysokém nad Jizerou.

 

Odkazy:
http://www.springfest.wz.cz

 

O myšlence na festival se můžeme dočíst na webu, mě však zajímá, podle čeho se řídil výběr kapel?
Nad kapelama jsem dlouho přemýšlel a kontaktoval různé hudebníky. Některé kapely se nabídly sami, některé jsem našel a některé bohužel odmítli. Například měli vystupovat známí Wessani, ale bohužel museli odmítnout, kvůli vážnému důvodu. Vzhledem k reklamě se mi dokonce i nyní nabízejí další kapely, zda-li by mohli na akci vystupovat. Bohužel to již není možné. Příští rok by mohl být festival větší.


Můžeš nám je nějak představit (osobně znám jen Šatlavu)?
Hlavní kapelou je Šatlava, kvůli které vznikl samotný festival. Hraje styly rock, folk, punk. Je to kapela věřících kluků a hudbu mají opravdu příjemnou, velice rád poslouchám jejich písně. Poslední dobou mají velké úspěchy. Natočili cd a koncertů mají stále více.

Kapela Timotej (z Náchoda) měla již vystupovat na jiném, mnou pořádaném, festivalu, který se nakonec neuskutečnil. Hrají tzv. crosover, prostě jejich styl. Mladí kluci a tvrdá, ale křesťanská hudba.

Wertigo je nová nadějná kapela z České Třebové. Jejich složení je 3 kluci a 2 holky. Je poutavé vidět 2 krásné holky (kytara a klávesy) jak hrají rock, pop, metal. Líbí se mi jejich melodie a čistý zpěv.

Stopdepress je místní známá křestanská rock-punková kapela. Ty bych nemohl vynechat. Zdarma hrají na různých akcích (například měli koncert na našem vikariátku), tudíž si jich velice vážím. A jsou to hodní kluci. Je to jediná kapela, která bohužel nehraje vlastní písničky.

Strictly commercial je kapela mého bratrance. Nejsou věřící, ale nemají k tomu daleko. S kapelou měli turné po kostelech našich farností. Dokáží zahrát neuvěřiteně mnoho stylů (rock, pop, funk, ska, jazz, metal, blues, atd) Jejich skladby jsou velice zpěvné, texty mají hluboké myšlenky. Ve studiu natočených písniček mají pouze pár.Jak zní Tvé pozvání pro naše čtenáře?
Festival je pro mladé nadšené lidi, kteří mají rádi hudbu a zábavu. Věřím, že to nebude jen jedna velká pařba, ale také velká výpomoc. Na akci bude spousty lidí, různých smýšlení a tak dokažme, že umíme žít všichni pospolu.

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz