Na Worship festivale 24.3. ve Vsetíně jsem měl možnost dělat pro časopis In rozhovor se zpěvákem Mariánom Lipovským ze slovenské kapely Timothy . Hned jsem to využil a zeptal jsem se ho při té příležitosti na letošní ročník největšího festivalu na Slovensku Campfestu, který se letos uskuteční 9.-12. srpna.

 

 

Mohl bys nám nějak představit Campfest, co je vlastně Campfest, co je náplní Campfestu?

Pro mě je Campfest víc než festival, je to samozřejmě festival, který společně s kolegy velmi rád pořádám. Jsou to čtyři pódia, někdy pět, program s koncerty, s hlavním večerním programem, program pro děti, samozřejmě nějaké sportovní aktivity, hlavně camping a hlavně dobrá, výjimečně dobrá atmosféra – a myslím si, že proto, že to není tedy jen ten festival, že je to o tom, že toužíme po tom, aby ta generace úplně prožila nějaký dotyk od Pána Boha a změnilo nás to jako Slovensko, samozřejmě i lidi, kteří tam přijdou, jestli tedy přijdou i z Čech, naposledy to bylo kolem 500 – 600 lidí, tak prostě ať se tu promění v lidi, kteří poznají Pána Boha jako svého nejlepšího přítele.

Já jsem se právě chtěl zeptat – tys mi jakoby vytrhl otázku z úst – jestli už za tebou někdo přišel, kdo řekl třeba na základě tvé hudby, toho, cos ty zpíval: Mě to tak oslovilo, že chci poznat Pána Ježíše?

Máme jednu takovou web stránku a pravidelně se tam někdo ozve, co mu to dalo, ale potom i nějaké takové rozhovory po koncertech a tak, takže velmi často. Tím, že jsme už tak stará kapela, tak chodí velmi mnoho lidí, že je to oslovilo, nastartovalo nanovo za Pánem Bohem, ukázalo, kde je sever atd. A mě to těšilo, proto to také děláme.

Jasně. Vím, že byl doposud Campfest v Tatranské Lomnici, letos to bude trošku jinde – tak kde?

Je to na novém místě, které dal Pán Bůh úplně zázrakem v pravý čas. V Tatranské Lomnici to končí, protože celý ten objekt se prodává a bude se měnit a my jsme se modlili: Bože, kde máš nové místo?
A přišel chlapík, že chce koupit ranč – ten ranč – my jsme mu řekli, že jeden objekt vypadá pěkně, je tedy v Nízkých Tatrách, Králova Lehota... A on řekl, že by to rád koupil a dal nám to k tomu, abychom tam mohli mít Campfest. Je tam nenormálně krásné okolí a ráj na zemi s velkou plochou na Campfest, takže momentálně je to celoročně pro camping a zároven se to promění na jeden obrovský festival, kopec mladých lidí, kteří tam přijdou.

Chtěl bych se ještě zeptat, jestli bys nám mohl prozradit třeba někoho známého z těch kapel, které přijedou.

Tak ještě to není všechno pořádně dotažené a já se přiznám, že nejsem úplně ten, který to nyní nejvíc řídí... musel bych se podívat na web stránku, ale pracuje se na tom.
Plánuje se kolem 20 zahraničních kapel, kolem 20 – 25 slovenských kapel, mnoho workshopů, myslím si, že letos jich tam bude každý den víc jak 10 a budou na různá témata, která se týkají mladých lidí.

A možná jestli máš představu, kdo tam bude z českých kapel?

Myslím, že tam bude Gina, taky její dcera se svojí kapelou, kterou jsem dnes poslouchal. Je to mladá kapela, krásný hlas a jak se trošku víc vypracují, tak to bude supr kapela.

Takže zájemce tam určitě najde všechno.

Pro mě je určitě největší povzbuzení, že tým, který letos Campfest připravuje, je znovu složený z lidí, kteří v tom týmu chtěli být a jsou to klíčoví lidé, vedoucí osobnosti na Slovensku, jsou to kazatelé, vedoucí mládeže.. Prostě kolem 20 lidí se setká a společně to všechno připravují. Takže ne že Mládež pro Krista připraví Campfest, ale je to naše společná věc a to je na tom zásadní – ty vztahy, které tam máme, jsou nepopsatelné, to je to, z čeho mám největší radost.

To je to, co mladí lidé vidí třeba i když dělám videoprezentace – že přišli na nějakou akci, kde jim někdo předal něco, pro co žije. Tak jsem rád, že je něco takového přátelského i v Campfestu.

Myslím si, že je to i cítit, že to má potom směr, že to není nějaká vymyšlená akce, která někdy nějak bude, ale že to připravují lidé, kteří rozjímají o tom, co je na Slovensku a co jim tam chybí. Letos jsme přibrali i české bratry, kteří tam budou kázat. Tím, že se hlásí i moc lidí z Čech, tak vlastně už to není jen slovenské, ale československé :-).

Děkuju za rozhovor. Pavel


Pss: Děkuji Katce Foltýnkové, že tento rozhovor přepsala!:-)

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz