Na setkání v Táboře bylo sobotní odpoledne festivalovým dnem. Na prknech hlavního pódia se taky objevila Gina a tek jsem si neodpustil položit jí pár otázek. S Ginou jsem se potkal hned v noci po koncertě Rebeccy a tak mi to nedalo, abych ji nepozval hned na druhý den na náš hudební workshop.

Jelikož se nám povídání s Ginou zalíbilo, hned další den jsme si pozvali manažerku Koncertu pro Haiti Martinu Dedkovou, abychom jí za všechny hudební fandy poděkovali, že spolu s Markem Novákem dotáhli koncert až do finiše a my se s Rebeccou mohli setkat.

 

Rozhovor s Ginou
Jako dlouho jsi na setkání byla?
Vzhledem k tomu, že jsem ve středu chtěla být na koncertě Rebeccy a v sobotu jsem měla s kapelou koncert na stejném místě, tak jsem si vzala dva dny dovolenou. Na akci jsem se tu a tam vyskytla, navštívila váš workshop o hudbě, který byl skvělý, občas si poslechla nějakou hudbu, pokecala se známými, kteří tam byli a celkově sledovala vše zpovzdálí. To víš, některé věci jsou pro mě jako pro protestantku nepochopitelné, ale rozhodla jsem se je neřešit:-) ..tolik různých řádů jsem v životě neviděla…

Jak na tebe působilo? Co vnímáš jako plus a naopak co by se mohlo dělat jinak?
Je skvělé, když se lidé mohou setkat na jednom místě, a tolik mladých pohromadě…to je krásné, miluju mladé lidi. Byla to děcka ve věku mých dětí a uvědomila jsem si, že je důležité mít pro ně akce třeba i tohoto typu. Myslím, že měli na výběr. Kdybych byla mladá, určitě bych chodila na přednášky o sexu!:-)..sleduju diskusi na netu s Tomášem Řehákem a obdivuji jeho odpovědi.
Co by se mohlo dělat jinak? To je těžká otázka pro člověka, který byl na katolické akci poprvé. Jako plus vnímám trpělivé organizátory, všímala jsem si jejich laskavosti a to na mnohých velkých akcích chybí…a pozor!! Nebyli laskaví jen ke mně, známé osobnosti!:-)


Máš zkušenost se slovenským CampFestem, jestli chceš, můžeš udělat srovnání?
Campfest se liší asi tím, že celkově je to více o hudbě a společném hledání, jak zasáhnout Slovensko…možná mi může někdo oponovat.

Jak jste se tu cítili s kapelou, jak jste vnímali posluchače?
Dobře. Kapela byla odpočatá, někteří muzikanti přijeli i s rodinkama, takže byli více v klidu:-) Posluchači jsou vždycky úžasní, navíc doufám, že i něco pěkného prožili.

Viděla jsi tam možná řadu lidí, kteří znali tvé písně. Všimla sis toho, mluvila jsi třeba s některými, odkud tě znají?
Ano, to je vždycky super, když si někdo zpívá tvoje písničky. To mám potom pocit, že to přece jen smysl má. Byli za mnou někteří a hlásili, že mě viděli na Campfestu nebo na Katolické charismatické konferenci, nebo mě znají ze zpěvníku. Jo a taky si jedna holčina koupila CD, protože slyšela písničku na vaší prezentaci..to potěší:-)

Objevil se zde i Vilo Šandor, se kterým jsi nahrála desku. Věděla jsi, že tam bude zaskakovat bubeníka, kterému právě rodila žena?
Bylo to příjemné zjištění vidět Vila. Vůbec jsem to netušila. On je velice schopný muzikant a je schopný zaskočit za kohokoliv. Je muzikantem celým tělem i duší. Jediné co neumí..tak zpívat ženský hlas…aspoň doufám..nerada bych, aby mě musel nahradit:-)..

Nebylo kapele líto, že tam zas až tak lidí nebylo možná proto, že současně běželo mnoho dalších koncertů a workshopů?
Bylo nám to všem trochu líto, myslíme si, že tohle bylo jedno z nešťastných momentů, kdy se spousta lidí rozprchla. Pokud to byl hudební festival, mělo to zůstat pouze hudebním festivalem. Více hudebních scén je v pořádku, ale když jsou v nabídce ještě workshopy a kopaná jeptišek…to i kluci z kapely chtěli raději na hřiště:-)..myslím, že to byla škoda a tuším, že mluvím za všechny muzikanty.

Máte v Rádiu7, kde pracuješ a které přenášelo v přímém přenosu koncert Rebeccy, nějaké reakce na tuto akci?
Ano, v tu chvíli jsme patřili mezi 16 nejposlouchanějších internetových rádií, což je dobrá reklama. Reakce jsou smíšené. Většina lidí si stěžovala na zvuk, ale rozhodně všichni byli nadšení, že koncert proběhl. Čekáme na reakce, zvláště náš hudební moderátor Petr Maček, který se k celé akci chce vrátit v příští hudební Pohovce, což bude třetí čtvrtek v září. Takže povzbuzuju všechny, aby napsali do rádia.

Jak na tebe zapůsobila ona osobně?
Rebecca je velmi zajímavá žena, je to osobnost, která dokáže ovlivnit mnoho mladých lidí svou přirozeností, ženskostí, nevtíravou vírou. Je sympatická nejen na první dojem, tak nějak věřím jejím postojům a fandím jí.

Díky, že jsi přijela a byla tam s náma.
Jsem za to moc ráda. Díky taky.

 

Odkazy:
www.myspace.com/jigina

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz