Navštívili jste nějaký zajímavý koncert nebo navštívili jste nějaký festival? Já jsem využil toho, že jsem věděl o lidech z mého okolí, kteří se vydali 22. 9. na Festival pod věží, tak jsem si řekl, že by se s námi mohli podělit o jejich zážitky. Děkuji Peti, že mi poskytla její článeček a pokud se chce někdo z vás podělit o zážitky z podobných akcí, pište.
Nezbývá mi, než popřát krásné vzpomínání pro ty, kteří tam byli ať již osobně nebo skrze internet a Tv Noe díky jejímu přímému přenosu a pro vás ostatní příjemné snění.

 

Odkazy:
www.festivalpodvezi.cz - reakce na webu festivalu

 


Už jste někdy viděli partu pěti rockerů v kožených bundách a tmavých brýlích, kteří by za doprovodu elektrických kytar a bicích zpívali „Kyrie eleison“ v tvrdší, ale přesto chytlavé úpravě? Já jsem to štěstí měla... A nejen já, ale spolu se mnou i řada dalších účastníků jedné moc povedené akce – Festivalu pod věží.
O co jde: Na konci září se do Zlína sjede přibližně desítka vybraných amatérských kapel z České a Slovenské republiky, které spojuje to, že hrají a zpívají k oslavě Hospodina. Tyto skupiny se potom v průběhu sobotního odpoledne a večera představí na pódiu před kostelem Panny Marie Pomocnice křesťanů. Program pokračuje v neděli bohoslužbami, které probíhají na několika místech, na každé z nich hraje některá z kapel, která se představila předchozího dne na přehlídce. Festival, který pořádá Salesiánský klub mládeže Zlín, je téměř 100% zajištěný dobrovolnicky, což je při náročnosti přípravy opravdu obdivuhodné.
Letos nás z okolí Valašských Klobouk přicestoval plný autobus natěšených mladých (až se nad tím počtem podivoval Andy z jedné z vystupujících kapel a obdivoval naše velké společenství). Asi nikdo nelituje toho, že vytáhl paty z pohodlí domova, protože odpoledne a večer strávený pod oblohou bez mraků byl plný neopakovatelných zážitků. Myslím, že hudebně a hlavně duchovně si každý přišel na své. Poslechnout jsem si mohli spoustu žánrů – od swingu, přes bigbeat až po gothic rock a k tomu texty plné naděje, lásky a víry - víry v Toho, který nás všechny spojuje. A právě společenství bylo na tom malém plácku před kostelem úžasné. Akce byla skvěle připravená, navíc ji přímým přenosem vysílala TV Noe.
Všech devět skupin (čtyři z České a pět ze Slovenské republiky), které se nám na festivalu představily, nám dokázalo předat hlubší poselství. Ti lidé se nešli jenom předvést na pódium, ale věděli, že to, kvůli čemu sem přijeli, je oslava Hospodina, což je v dnešní době hodně vzácné. Ze všech byla cítit jakási vnitřní radost, která tryskala z jejich písní až k nám - účastníkům. Mně osobně nejvíc zaujaly kapely „Michael“ (ti chlapíci v kožených budnách, o kterých jsem psala v úvodu), „Eliata“ s charismatickou zpěvačkou Danou Štěpánovou, která dokázala spoustu mladých pod pódiem strhnout a roztančit. Dál nesmím zapomenout na čtyřku Slováků ze skupiny „Andy a P.R.C., kteří letos zahráli opět v netradičních kostýmech – tentokrát na sebe navlékli oblečení anglických lordů. A samozřejmě nechyběl ani pořádný vrchol celého dne, kdy se na pódiu představil hlavní host Richard Čanaky s kapelou FBI. Richard oslovuje svoje posluchače nejen skvělou hudbou, ale také mluveným slovem, kterým jednotlivé písničky prokládá a dokazuje tak svůj osobní vzah k Bohu. Přála bych všem, aby si poslechli jeho nádherné svědectví a zazpívali si spolu s ním třeba „Vďaka Ježiš“ – písničku, která mi zní v hlavě doteď ....

-pčš-

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz