Protože se blíží víkend, mám pro vás představení dalšího rádia. Tentokrát to bude možná pro někoho překvapivě Český rozhlas.
Proč zrovna on? Jedu si takhle sobotní dopoledne autem zapnutý Radiožurnál a najednou se z reproduktoru k mým uším line Delirious. Přiznám se, že jsem jel sám, a tak jsem si mohl dovolit dát hlasitě průchod svého překvapení, které pokračovalo dále. To již ale zněl Michael W. Smith a něco z českých kapel. Proto jsem mrkl na jejich stránky, abych zjistil, že existuje v rozhlase redakce náboženského vysílání a pořad, který jsem poslouchal, se jmenoval Křesťanský týdeník, běží vždy v sobotu od 9.15-10.00 (repríza: 23.10) a přináší rozhovory, reportáže a aktuality nejen z křesťanského světa.
Taky jsem zaregistroval na ČRo 4 rádiu WAWE pořad Vizionáři, který můžete poslouchat v sobotu v 18 hodin a připravují jej na střídačku dva staří známí - Petr Vizina (Lidové noviny, ČT, dříve mimo jiné Tón) a Petr Wagner (CČSH Čerčany, Goro, občas TWR, občas Musicmix, dříve také mimo jiné Tón). Tento pořad je zaměřen na hledání přesahů a vizí v kontextu moderní hudby. Je to primárně výpověď o životě, který souvisí s hranou hudbou. Na příkladu hudby, jejích textů a života jejich autorů ukazuje pořad různé názory, postoje a hodnoty, které z ní přímo vycházejí. Pořad se věnuje především jednotlivým autorům a na jejich příkladech se pokusí ukázat různé životní alternativy.
Ještě vás navnadím na brouzdání stránkami Českého rozhlasu, protože v sekci Náboženství -Rock'n'roll najdete povídání Karla Vepřeka o kapelách a jejich hledání Boha na rock'n'rollové scéně. Jsou zde povídání k jednotlivým kapelám a jak se projevovalo jejich duchovní hledání, to vše zpracováno na základě knihy Steva Turnera – Touha po nebi Rock'n'roll a hledání spásy.
Ať se vám hezky čte a poslouchá.

Odkazy:
http://www.rozhlas.cz/nabozenstvi/portal/

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz