Žily byly jednů dvě kapely Andy & P. R. C. a MRRK, ogařiska a dcérčiska z Valach aj ze Slovenska, kteří sa natolik spřátelily, že sa rozhodli o svoje přátelství a radost z hraní podělit s luďma aj mimo festivaly, na kterých normálně vystupujů. Tak se jednoho dňa rozhodli uspořádat slovesnko-valašské kumštýrování, na které srdečně všecky zvů. Takže pro ty z poza kopců to bude v pátek 9. 11. od 19:30 v Pastoračnom centre na Farských schodoch v Žilině a pro ty před slovensků čárů to bude v sobotu 10.11. Sokolovně va Valašských Klobůkoch.

A tož aby ste sa dobře cítili, tož préj vstupné že nechajů na vás. Eném mňa mrzí, že já tam nebudu, abych zažil tu správnů slovensků a valašskú pohostinnosť a srdečnosť. Škoda, slza mně ukápla, snáď táto moja oběta bude ku prospěchu každého navštěvníka, který sa tam vydá.
Srdečně zvů pařadatelé aj moja maličkost Pája.

 

Odkazy:
www.faraklobouky.cz - stránky farnosti, ve kteréj to bude
www.gospely.cz - aj ti do teho dělajů!.-)
www.andy-prc.wz.cz - slovenští ogařiska
www.mrrk.ic.cz - zlínský ogar s šikovnýma dcérkama


Andy & P. R. C. Slovenská kapela

Jako předloni, tak i loni, významně bodovali ve festivalové hitparádě a oblíbenosti skupin, proto se už potřetí objevila ve Zlíně na Festivalu pod věží. Tato žilinská formace čtyř rockově naladěných mušketýrů (loni předvedli při svém vystoupení i mušketýrské oblečení) v obsazení 2 elektrické kytary, basa, bicí a 4 vokály (z toho jeden neozvučený), si získala příznivce už na mnoha místech a Zlín není výjimkou. Za poslední rok se u nich změnilo to, že se jim podařil natočit debutový maxisingel s názvem „Too Many Notes“.


MRRK Česká kapela

Z webu festivalu Maják: „Veselá štvorka zo Zlína, to ma napadlo po vystúpení skupiny MRRK. Bezprostredný, uchu lahodiaci folk. Až sa bojím ich niekde zaraďovať, aby som im tým neubral na čistej radosti z tvorby alebo prejavu. Dievčatá si doslova pospevujú, na nič sa nehrajú a dávajú to všetkým úprimne zo srdca najavo. Radek svoje texty vie tiež podať a vnesie poslucháča do myšlienky a piesne bez zbytočných fráz…“

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz