Tradiční frýdecký festiválek s domácí atmosférou - sv. Jan session - pravidelně dvakrát ročně přináší zajímavé nové hudební a divadelní projekty s duchovním přesahem. Nejinak tomu bude i v sobota 24. května od 16 hodin na farní zahradě u kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku, kdy na sessionu zahraje plno interpretů, které ve Frýdku ještě nebylo možné slyšet.
O tom, kdo dále vystoupí a na co všechno se můžete těšit, nám napsal Mirek Přikryl.

 

Sobota 24. května od 16 hodin na farní zahradě u kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku bude naplněna hudbou a divadlem, které většinou neznáte z televize a z rádia. Přesto, a nebo právě proto, jde o tvorbu která jde ze srdce a míří k srdcím ochotným naslouchat. Poezii velkých básníků zcela rozdílně hudebně uchopenou můžete vychutnat v podání jihomoravské skupiny HUKL těžící z poezie Bohuslava Reynka nebo v podání pražské kapely HM…, která neotřelou a překvapivě hudebně veselou formou těží z mnoha dalších českých klasiků. Vlastní poezii inspirovanou sudetskými kraji naší země přináší PETR LINHART ve svém projektu Sudéta, který byl letos nominován na žánrovou cenu Anděl. O vlastní poezii s duchovním přesahem a skočnými melodiemi se dá mluvit i v případě muzikanta, který si říká CAINE, a kterého možná někteří znají jako bubeníka plzeňské kapely Znouzecnost. Polština na festiválku zazní v podání výborné zpěvačky psychedelicky rockové kapely BLISSTEN a o směsici dalších jazyků se postará bratislavská kapela PRESSBURGER KLEZMER BAND hrající především hudbu východoevropských židů, která strhává k tanci. Divadlo des JANO z Bardějova se podstatných otázek s nadhledem dotkne v interaktivním dramatu AKO, HAMLET? Sobotu uzavře nová frýdecká kapela MUTIBAND.

Neděle 25. května nabídne od 16 do 19 hodin mimořádnou příležitost navštívit věž kostela sv. Jana Křtitele ve Frýdku s nádhernou vyhlídkou na město a okolí a od 19 hodin pak večer chval v kostele sv. Jana Křtitele.


Akce je podpořena z kulturního fondu Města Frýdek-Místek, z dotace Moravskoslezského Kraje a z dotace Ministerstva kultury.

Miroslav Přikryl

Odkazy:
http://www.skupinahrozen.cz

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz