Tak a po malé odmlce jsme zde opět. Odmlka byla způsobená naší úspěšnou účastí na nehudební akci zvané "státnice", takže Pavel (to jsem já, který vám zde něco vládá) s Martinem (ten se stará o chod stránek) chtějí i touto formou poděkovat všem, kteří na ně mysleli a oznámit své zdárné ukončení studia teologie.
Dnes zde bude opět pozvánka na festivalové smlsnutí. Jaké festivaly u nás a na Slovesnku se chystají, najdete v aktualizovaném seznamu v sekci Festivaly. Již za 14 dní se rozběhnou dva festivaly, které lákají zajímavou myšlenkou, proč je vlastně pořadatelé chtějí nabídnout. Jedná se o festivaly DISFEST 5 a Christ Veget Fest.


První se odehraje 7.6. od 16.30 nedaleko Zlína ve Fryštáku s názvem DISFEST 5 a k tanci a poslechu chce nabídnout rock, bigbít, folklór i alternativu. Akce je sice ve venkovním areálu salesiánského střediska mládeže, ale jak říkají pořadatelé, netouží moc po nálepce "křesťanský festival", spíše chtějí oslovovat muzikou a dobrou atmosférou. A ta, jak jsem se koukl do fotogalerie minulých ročníků, tam určitě byla. Tak ji přijďte okusit i vytvořit spolu s kapelami jako TRABAND, 3TUNY a dalšími letos vy sami.


Druhá pozvánka je na podobně zamýšlený festival, v jehož název Christ Veget Fest chce všem říct, že 7.6. od 9 hodin v KD Olympia Krupka půjde o hudební „ven z ghetta“ festival. Najdete zde velmi zajímavé kapely různých žánrů, ať již jde o vokální Vockap, Gospel Choir zastoupí gospel, brit pop uslyšíte ze strun Jiného rytmu, chvály přinese např. KC Příbram a milovníci tvrdších žánrů si přijdou určitě na své u kapel jako Maranatha. Z dalších zajímavých kapel už vzpomenu jen jednu, která mě na naší scéně hodně překvapila a občas mi připomínají třeba P.O.D. nebo Demon Hunter. Ale to posuďte sami třeba po návštěvě stránek kapely Ion at an, kde najdete i několik mp3 ukázek.

 

Odkazy:
http://frystak.sdb.cz/
http://www.jirkov.kaes.cz/veget/
http://hudba.signaly.cz/festivaly/

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz