Mám radost z toho, pokud nám napíšete o zajímavé akci, kterou pořádáte. Má radost je dvojnásobná, pokud nám taky napíšete, jak celá akce proběhla, jaká byla atmosféra, reakce. Díky Kryštofovi se tak můžeme vrátit ke koncertu polských Frühstück a našich mladých a nadějných Run(a)way.

 

Pátek 12. září 2008 Česká Třebová - klub Modrý trpaslík, koncert Frühstück a Run(a)way

 

Mám velmi rád hudbu, hlavně tu křesťanskou, proč taky poslouchat jinou že? A tak jsem na Campfestu 2007 popovídal s kapelou Frühstück, povídání a koncert to byly moc hezké a tak jsem od té doby s nimi byl v kontaktu a plánoval jejich koncert u nás. Letos v létě na Campfestu 2008 jsem pro změnu potkal Run(a)way a tak bylo o interprety postaráno. Všechno to trvalo tak dlouho, protože jsem chtěl aby tento koncert byl v klubu. Což se ukázalo být jako skoro nepřekonatelná překážka. Neboť jsem se nemohl domluvit s žádným klubem na pokud možno nulovém pronájmu. Navíc kluby neměli zájem riskovat koncert neznámé kapely, ještě k tomu křesťanské. Nakonec jsem uspěl až v klubu Modrý trpaslík, i když nevím, jestli do toho ještě někdy půjdou =), i oni sami byli nakonec překvapeni, o čem že se to zpívá.

Klub domluven, peníze šli z mé letní brigády, plakáty poslala Sylwia (manažerka Frühstück) z Polska a nějaká ta propagace taky proběhla. A mohlo se jít na věc. Nazvučení Run(a)way proběhlo bez komplikací. Frühstück si přivezli aparaturu svou a chyběl myslím jeden mikrofon, ozvučovaní možnosti klubu totálně naplno=).

Nikde jsem nemluvil a neinzeroval, že to bude křesťanská kapela (záměrně). A tak se mezi návštěvníky ukázali punkeři, lidi s lebkami na zádech a další vzácní hosté. Občas bylo cítit poměrně napjatou atmosféru, hlavně díky textům a komentářům kapely Frühstück, kteří se za víru opravdu obdivuhodně nestydí! Někdo odešel, někdo pařil, někdo to komentoval nepříjemnými poznámkami, ale věřím, že koncert nějaké to semínko zasel! A nepřestávám se modlit za lidi, kteří tam byli. A za to, co v nich zůstalo. Cítil jsem po akci velký pokoj a vnitřní radost. Byl jsem velmi spokojenej a cítil jsem blízkost Boha. Celkem tam sice bylo jen asi 50 lidí (což znamená, že jsem solidně prodělal), ale vnitřní spokojenost mi to nekazí a myslím, že to nebyla moje poslední akce tohoto typu.

Kapela Run(a)way byla z klubu a atmosféry naprosto unešená a podle vlastních slov si to velmi užili! Nakonec odmítli i domluvený příspěvek na benzín a s díky jeli na další koncert. Frühstück jsou asi zvyklý i na větší koncerty, ale také si pochvalovali klub a myslím že i oni byli spokojeni.

 

Kdo by chtěl slyšet víc ať koukne na www.fruhstuck.pl a www.bandzone.cz/runaway kde jsou profily kapel. Tak se mějte pěkně a jak zpívá Frühstück : Praise God

Kryštof

 

Podobné články

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz