Začátkem září jsem měl možnost být u pořádání koncertu Riša Čanakyho a jeho F.B.I. pro studenty církevních škol v Kroměříži. Rišo opět nezklamal a jsem vděčný za jeho svědectví mezi písněmi stejně jako podané v rozhovorech. Pokud je někomu smutno, že se na Rišův koncert nebo na další různé koncerty nemůže dostat, mám pro něj tip, jak tam být třeba zprostředkovaně.

 

Různá rádia si zvou kapely do studia ať již k rozhovoru nebo dokonce k živým koncertům. Díky rádiu Prohlas máte možnost se zaposlouchat do obojího, tedy do koncertu i rozhovoru s Rišom. Mimo jiné taky uslyšíte premiéru nové písně „To niesom ja“, dozvíte se, že na chystaném novém CD se mezi novými písněmi objeví i hymna setkání v Táboře. K té můžu říct, že když ji Rišo u nás zahrál, tak jej zpíval celý sál. A když pak rozdával po koncertě podpisy, tak ze sálu se jako ozvěnou k němu vrátila tato píseň, kterou začali studenti spontánně zpívat. Když jsem se pak ptal Majky Podhradské, která s ním taky zpívala, jestli se jim to již někdy stalo, tak s úsměvem dodala, že ještě nikdy.

Ještě jednu perličku z koncertu prozradím. Když se mladí o Rišovi dozvěděli, že skončil na 4. místě na mistrovství Slovenska v kulturistice, neodpustili mu, aby neukázal nějaký klik na pěstích. Rišo jich přidal několik a to i jen na jedné noze a jedné pěsti.

Když jsem pak koukl na jeho web a našel tam foto z mistrovství, jen jsem kroutil hlavou, co vše může člověk stihnout, pokud má pevnou vůli. Posuďte sami.

 

Odkazy:

http://www.richardcanaky.sk/ – další foto z mistrovství v kulturistice

mms://netshow.play.cz/proglas/2008-06-27_710001843.wma - záznam koncertu z Proglasu

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz