Jsem rád, že můžu přiblížit aspoň trochu život Joshua Browna, zpěváka kapely Day of Fire, kterou si můžete poslechnout 7. prosince v Liberci.  Josh se nebojí hovořit o svém životě a své cestě k Bohu i přes všechno své rebelství a braní drog za dob největší jeho slávy frontmana skupiny Full Devil Jacket.

 

Na samotném dně nalezl východisko a útočiště v Bohu. Po dvouleté hudební pauze založil novou kapelu s diametrálně odlišným zaměřením. Svým hardcorem s evangelizačními i oslavnými texty si našel cestu k srdcím posluchačů, kteří snáze slyší na jeho vyznání: "Když mohl Bůh zachránit mě, může zachránit každého."

Na svém kontě mají dvě alba, hned to první se stejnojmenným názvem Day of Fire získalo ocenění Dove 2005 v kategorii Rockové album roku.

K druhému albu Cut & Move najdete na portále Gimel.cz, kde máte taky možnost obě CD zakoupit, tuto Joshuovu upoutávku: "..je o ztotožnění s bolestí a nejistotou, kterou všichni cítíme a o hledání naděje v lásce Boží. Všichni zoufale a neustále potřebujeme tuto lásku. Naším záměrem je oslovit posluchače tématy jako závislost, zneužívání, opuštění.." Jednoduše jde o hardcore o Boží lásce.

 

 

Přinášíme vám Joshuovo svědectví, které naleznete natočené na videu prvního alba:

 

„Vidím to takhle: Chci, aby lidi byli unášeni zvukem hudby, ale taky chci, aby všichni znali důvod, proč hrajeme, je to proto, že Ježíš Kristus žije a touží se s námi setkat.To je naše misie.

 

Vyrostl jsem v Bostonu. Kolem mě byla spousta alkoholu spojená s mým nevlastním otcem, a když jsem pozoroval lidi ve svém životě, viděl jsem lidi plné hněvu, hledající, alkoholiky,... a tak jsem jim svůj život přizpůsobil. Víte, bylo to jako žít život bez nějakého opravdového směru.

 

Když mi bylo patnáct, začal jsem hrát. Měl jsem sen stát se rockovou hvězdou, to byl způsob, jak utéci. Chtěli jsme, aby nás poslouchaly celé Spojené státy a být jako Guns'n'Roses. Na největší turné mého života jsme byli předkapelou pro Creed a hráli jsme pro 30, 40 tisíc lidí. Měl jsem spoustu peněz na kontě, video, televizi a autobus na turné, měl jsem všechno, co jsem si myslel, že potřebuju ke štěstí. Ale problém je, že když už nejezdíš na turné a jedeš v drogách a špatných radách, vše jde z kopce. Musel jsem do vězení..

 

Myslel jsem, že Bůh se o mě nezajímá. Chtěl jsem dokončit druhou desku naší kapely-Full Devil Jacket (Plný ďáblův kabát).  Neměl jsem uvnitř žádný pokoj. Nemohl jsem utéct, nemohl jsem zpívat, nemohl jsem nic. Úplně jsem se odvrátil od myšlenky, že bych měl ještě někdy dělat hudbu.

 

A potom do mého života vstoupil Bůh. Byl moje útočiště, můj pokoj. Bůh mi ukázal, že chce, abych v hudbě pokračoval i kvůli okolnostem, kterými jsem si prošel. Věděli jsme, že nás Bůh volá, abychom hráli. Tak jsme dali dohromady tu trochu talentu, co jsme měli a začali hrát k Jeho slávě. On nám tu hudbu dával. A tak to všechno bylo, jak vám říkám.

 

Sbalil jsem si věci a jel do LA, měli jsme udělat rockovou nahrávku s Rock Zombies, s Janem a Diction, s Alanis Morrisette. A ta deska měla obrovskou energii a mocné poselství. Poselství o Kristu. Láska a velkolepost života jsou slyšet opravdu na celém albu. Je to prostě fakt dobrá, věčná hudba. A přináší zvěst o naději.

 

Bez ohledu na to, jak moc hřešíš. Bez ohledu na to, jak moc jsi v životě na dně, Bůh si přeje se s tebou setkat a povznést tě k sobě. A když se teď dívám na lidi ve svém životě, prostě chci, aby věděli, že Bůh je miluje, a když mohl zachránit mě, může zachránit kohokoliv.“

 

Odkazy:

http://www.dayoffire.com/

http://j-fest.cz/ - stránky koncertu v Liberci

http://www.gimel.cz/ – koupě CD u nás

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz