Nic vás nezaujalo v televizním programu? Pojďme se odpoutat od televizní obrazovky a nechme se unášet rádiovými vlnami. Proglasem můžeme proplout na palubě pořadu Slyšte lidé! až k ostrovu s názvem Album roku. Na parníku Rádia7 se můžete pohodlně usadit do Pohovky a zaposlouchat se do životního svědectví a tvorby Gen Rosso. A pokud se někomu z vás posteskne při těchto toulkách po domově, zakotvěte na nevšední Interval s legendárními Učedníky. A nemůžu zapomenout na AWrádio, které ve svém programu nabízí záplavu skvělé muziky.

 

 

K daným pořadům se v pozvánkách dočtete:

 

V příštím vydání hudebního týdeníku Slyšte, lidé! na Radiu Proglas vyhlásíme výsledky devátého ročníku ankety Album roku.
Do ankety hlasují především oslovení spolupracovníci hudební redakce Proglasu, hudebníci, zástupci spřízněných vydavatelství, hudebnní publicisté, pořadatelé festivalů a další osobnosti. Letos bylo hlasujících 45. Každý z nich mohl nominovat libovolné množství alb bez ohledu na žánru, místo původu interpreta a dobu vzniku.

Na album roku 2008 byli nominováni:

Bratři Ebenové: Chlebíčky (100Promotion/Sony BMG)
Hm…: Plán na zimu (vlastní náklad)
Xindl X: Návod ke čtení manuálu (Good Day Records)

Do širší nominace postoupila následující alba (ze kterých v pořadu také zazní po jedné ukázce):

- Lenka Dusilová: Eternal Seekers (Respekt Publishing)
- Dva: Fonók (Indies Scope)
- Bob Dylan: Tell Tale Signs (Sony BMG)
- Druhá tráva: Dylanovky (Universal Music)
- Květy: Střela zastavená v jantaru (Indies Scope)
- Majerovky brzdové tabulky: Noc ozvěn (Indies MG Records)
- Prague Ska Conspiracy: Life On Ropes (vlastní náklad)
- Jaromír Nohavica: Ikarus (vlastní náklad)
- Tehilim: Žalmy krále Davida (Biblion)

Vítěze se dozvíte v pořadu, který začíná v sobotu 17. ledna v 19.15. Reprízu vysíláme v úterý 20. ledna v 16.55.

 

 

Pohovka o Gen Rosso
Pavel Šupol píše ve svém scénáři: Gen Rosso jsou jednou ze skupin, která pochopila, že křesťanské poselství se nevylučuje s moderní hudbou. Naopak! Skrze ni si získávají pozornost zvlášť mladých lidí, kteří by jim jinak možná nenaslouchali. Během své kariéry natočili 54 alb a publikovali 325 písní. Těšte se na skvělý pořad tohoto autora a poslechněte si zajímavý příběh zajímavé skupiny ve čtvrtek 22.1.2009 od 20 hodin a v repríze v úterý 27.1. od 15 hodin.

 

 

Legenda, která trvá

Skupina Učedníci je jednou z prvních, které se výrazněji prosadili na české folkové křesťanské scéně. I když doba jejího vzniku sahá hluboce do 80. let minulého století, Učedníci dodnes koncertují a svou hudbou těší posluchače po celé naší republice - ostatně stačí nahlédnout na internetové stránky kapely a zjistíte, že Učedníci mají daleko do nějakého postupného odumírání bez zájmu publika.
S kapelníkem Učedníků Josefem Hrubým se sejdeme v Intervalu v úterý 27. ledna v osm večer, reprízu můžete slyšet v sobotu 31.1. od tří odpoledne. Pořad připravila Lucie Endlicherová.

  

 

Odkazy:

http://hudba.proglas.cz/

http://www.radio7.cz/

http://www.awr.cz/

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz