Chtěl bych vám přiblížit večery chval, z nichž na jedny se zde objevuje pozvánka poměrně pravidelně a to do Ostravy-Přívozu. Proto přijměte pozvání na další večer 22.2. od 18 hodin do místního kostela. Večery chval se uskuteční taky 18.2. od 19 hodin v sále Biskupství v Ostravě a povede je Chapela, která se podílí na večerech chval jednou za měsíc i ve Frýdku.

 

O těch nám napsal něco blíž Mirek Přikryl:

„Od ledna jsme s frýdeckou částí členů Chapely (kapely doprovázející katolické charismatické konference) rozjeli ve Frýdku pravidelně jednou za měsíc "večery chval". Uskutečňuje se tak jeden ze snů, který jsem s několika lidmi ve Frýdku už pár let snil. Večery jsou totiž připravovány v ekumenické spolupráci více křesťanských církví. Zatím jsme započali spolupráci s kapelami hrajícími chvály v apoštolské církvi a v církvi bratrské. Myšlenka je taková, že na každém večeru se budou podílet skupiny ze dvou křesťanských církví (jedna kapela vede vždy polovinu večera, mezi oběma částmi je vloženo slovo na zvolený biblický text) a střídat se bude i místo konání večerů chval (katolický kostel sv. Jana Křtitele a podzemní kryt pronajímaný Apoštolskou církví).

Dochází tak k setkávání křesťanů, kteří se mnohdy jinak míjejí a neznají a zároveň k vzájemnému obohacování se (třeba písněmi, které používají ke chválám naši bratři v Kristu). V lednu proběhl první večer chval a všechny nás překvapil velmi pěkný zájem (přišlo cca 100 lidí).

Snažíme se, aby nešlo o koncert chval, ale aby všichni přítomní společně s námi se modlili a zpívali. Proto jsme se rozhodli nepoužívat na zpěv aparaturu a prokládat zpěv spontánními modlitbami, ke kterým se mohou připojit všichni zúčastnění ze svého místa svým hlasem... Také čím dál víc objevuji krásu a vznešenost společného zpěvu shromážděných lidí bez doprovodu nástrojů - kapela s nástroji začne, postupně nástroje utichnou a shromáždění zpívá samo.... Doufám, že zájem vydrží a tento projekt bude požehnáním....“

 

Pokud vás popis myšlenky těchto večerů zaujal, tak si nezapomeňte poznačit do svých diářů, že Večery chval se ve Frýdku konají vždy třetí neděli v měsíci v 19 hodin a střídají se na dvou místech:

 

V kostele sv. Jana Křtitele, ul. Farní č.1

se uskuteční 15.3., 17.5., 20.9., 15.11.

 

V U-krytu, což je nízkoprahový klub v krytu pod 11. ZŠ, ul. Jiřího z Poděbrad 3109

se uskuteční 19.4., 21.6., 18.10., 20.12.

 

 

 

Odkazy:

http://konference.cho.cz/kapela-chapela/ - Chapela

http://www.skupinahrozen.cz

Podobné články

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz