Glenn Kaiser americký  bluesman a rocker z komunity Jesus People Covenant Church USA bude hrát a vyučovat v rámci Evropského srazu křesťanských motorkářů v Teplé (u Mariánských Lázní), který se uskuteční 30.července až 2. srpna 2009. Komunita Jesus People mimo jiné pořádá největší festival soudobé křesťanské rockové hudby Cornerstone Festival.

 

Glennovo vystoupení si motorkáři mohou užít každý den a to v pátek 31. 7. v rámci semináře s názvem „Jak kázat evangelium hudbou“, v sobotu 1. 8. se mohou těšit na Live koncert Glenn Kaiser and band a v neděli 2. 8. na chvály vedené Glennem.

 

Glennovo vystoupení si mohli u nás v republice již vychutnat taky návštěvníci Colours of Ostrava a to 11. července, zde o něm napsali:

 

„Bluesrockově ostře řezaná hudba pro církevní shromáždění místy svádějící k dojmu, jestli ji do davů nehrnou ZZ Top v rouše beránčím. Chlast, drogy a ženský si Glenn Kaiser už za rámeček nedá, ale do osmnácti, než ho Ježíš spasil, se k nim modlil. Dnes je z něho pastor komunity Jesus People USA v Chicagu s rockovou kytarou a v triu s basistou Royem Montroyem a bubeníkem Edem Bialachem navazuje na slavnou křesťanskou kapelu Resurrection Band, kterou Glenn bezmála třicet let vedl s manželkou Wendi. Glenn Kaiser do svého rockového kázání postupně zanesl hudební lásky – Rolling Stones, Delta blues, gospel, Muddy Waterse nebo Rory Gallaghera – a dnes zosobňuje snad největší osobnost amerického křesťanského rocku.“

 

V Teplé se pravidelně koná taky kulturní akce s názvem Try and Play, díky které v nejbližší době můžete vidět a slyšet od 24. - 26. 7. v parku za náměstím s kostelem sv. Jiljí Aleše Juchelku, Touch of Gospel, New Collection, Korneliuse Novaka.

 

 

Odkazy:
http://www.myspace.com/glennkaiserband
http://www.glennkaiser.com/
http://tryandplay.krestan.org/
http://www.jpusa.org/
http://www.cornerstonefestival.com/

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz