Čeká nás po Stryper další lahůdka? Že by Switchfoot? Tato úspěšná kapela ze San Diega dlouho napínala své fanoušky, když pro ně po 3 letech vydala na sklonku loňského roku další desku s názvem Hello Hurricane. A co je příjemné, na přelomu květen/červen budou v Evropě a na Slovensku prosakují zprávy, že by se tak jako v případě Delirious? nebo loni Third Day mohlo podařit stáhnout Switchfoot 4. nebo 5. 6. na festival Lumen.

 

Nedá mi to uprostřed pracovního zaneprázdnění nezmínit se aspoň krátce o geniálním koncertě Stryper. Přesně před týdnem 22.1. jsem se nacházel v Praze mezi asi 400 fanoušky, na kterých bylo zjevné, že přišli jak na Kreyson s Láďou Křížkem, tak na Stryper. Kreyson se ve svém 45 minutovém vystoupení výborně zhostil role předkapely. Na závěr koncertu Láďa pozval své fanoušky, bez kterých, jak tvrdí, by Kreyson nebyl Kreysonem, takže velký potlesk patřil i nám, na další jejich koncerty. Proč ne, zvláště když tvrdil, že pracují na nové show.

 

Pak se na pódiu objevili již dlouho očekávaní Stryper a fanoušci snad ze všech okolních států (jen my jsme se setkali s fanoušky ze Slovenska, Maďarska, Chorvatska) byli natlačeni v prvních řadách. Jejich nasazení a neuvěřitelné sóla nás semkly dohromady v jedno velké skandování. Kdo si je chtěl vychutnat zpovzdálí, posedával na balkóně a mohl tam naplno vychutnávat jak zpěvácká, tak kytarová sóla. Ti nejvěrnější vpředu si přišli několikrát na své, když mezi ně kapela rozhodila Nové zákony, čímž jsou taky po celém světě pověstní. Po 2 hodinách přišel bouřlivý potlesk, který byl odměněn přídavky. Neskutečným zážitkem byla pro mě závěrečná modlitba za nás všechny. Snad mohu prozradit mé přání, že jsme se se snad Stryper neviděli ani neslyšeli naposled, v prosinci by se měli v Evropě opět objevit. Že by zase se zastávkou i u nás?

 

A ze zpráv ze zákulisí koncertu vím, že před koncertem byla mezi členy výborná přátelská atmosféra. Na turné měli své ženy, které před nástupem na pódium políbili a pak to rozjeli. Páni muzikanti, děkujeme a těšíme se naslyšenou.

 

Odkazy:

http://www.inverse.sk/ - další reakce nakoncert

http://www.fln.sk/

http://www.switchfoot.com/

http://switchfoot.blog.cz/ - český fans web

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz