Na koncert s představením a požehnáním nového CD zve skupina MRRK ze Zlína. Po pěti letech svého působení vydávají své první CD s názvem Na cestě. A vy můžete být u toho 4. května 2011 v Zelenáčově šopě, kde od 19 hodin začne koncert, na kterém, kromě písní obsažených na disku, zaznějí i písně nové a obnovené.Blíže k novému CD a kapele napsal Radek Výsmek:
Znáte příběh o marnotratném synovi? Věřím, že ano. Pokud jste o tomto příběhu někdy rozjímali, potvrdíte mi, že má toto podobenství v sobě velmi hluboké emoce. Jednou z největších je úsek, kdy mladý provinilec pozná, co vše způsobil, a i přes svou hrdost se vydá na cestu domů. Tam jej, jak on sám předpokládá, čeká ponížení. Toto ponížení chce však vzít dobrovolně na sebe a zaplatit tak daň za vlastní chyby. Přestože si je vědom toho, co jej čeká, jde domů s jediným cílem - ocitnout se v blízkosti svého otce. O tom, co prožívá na cestě domů, vypráví píseň Na cestě ze stejnojmenného alba skupiny MRRK, které vyjde na začátku května.
Zlínská pětičlenná kapela MRRK se hlásí ke křesťanským hodnotám, avšak mnohdy se ve svých textech snaží na tuto skutečnost neupoutat prvoplánově a chce nechat posluchače, aby na vlastní význam zpívaného textu přišel sám. Její hudební styl není přesně vymezený, pohybuje se na rozhraní popu a folku, avšak do své hudby pouští i prvky jiných směrů. Kapela MRRK vznikla v roce 2006 u zlínských Salesiánů a hned od začátku se členové shodli na tom, že chtějí hrát písně vlastní tvorby.
Současné obsazení kapely je: Marie Palová – zpěv, housle; Radka Výsmeková – zpěv, bicí; Daniela Kořenková – kytara; Tomáš Dombek – zpěv, klávesy a Radovan Výsmek – zpěv, baskytara. Na albu Na cestě najdeme 11 řádných a 2 bonusové skladby. Bonusy obsahují písně z nedávné minulosti kapely, kdy do sestavy skupiny patřila Klára Loucká, která zde působila jako autorka i interpretka.
Snad už jen doplním, že se zde můžeme vidět, jsem pozván toto CD požehnat.

Odkazy:
www.mrrk.ic.cz
www.facebook.com/kapela.mrrk

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz