Pořadatelé srpnového Worship festivalu na Vsetíně toho dělají skutečně hodně, takže máte možnost: vyhrát CD nebo vstupenky; hlasovat pro svou oblíbenou kapelu, nebo pokud máte svou kapelu a chcete si zahrát na festivale, tak se přihlaste a vaši fanoušci vás mohou protlačit hlasováním; můžete zažít výborné semináře a workshopy; čekají vás taky sporty, divadlo, filmy a hlavně můžete slyšet výborné tuzemské i zahraniční  kapely, z nichž si tři dnes představíme.

K velmi zajímavým seminářům a workshopům doplním snad jen to, že se na tomto festivale můžete potkat při přednáškách se mnou i Palo Poláčkem, se kterým jsme rozjeli projekt Křesťan a hudba a tento web.

Ale teď již pojďme k prvním oficiálně zveřejněným zahraničním kapelám. Dopředu prozradím, že nejsou zdaleka jedinými oslovenými, ale na další zveřejnění toho, kdo pozvání přijal a skutečně přijede, si budeme muset ještě chvíli počkat. Nicméně již teď jsou potvrzeni:

Reilly (US)
Kapela Reilly vznikla v roce 2001 v Philadelphii kolem frontmana Johna Reillyho. Tvoří ji několik věřících přá-tel, kteří se dali dohromadi na vysoké škole, kde byli zapojeni v organizaci Campus Crusade for Christ. Pár let na to už hrají na velkých festivalech v USA jako jsou Cornerstone, Creation nebo LifeLight s kapelami Switchfoot, Newsboys nebo Jars of Clay. Prostě taková normální hudební kariéra:).

Verra Cruz (UK)
Tato skvělá britská kapela si už v Čechách získala solidní základnu fanoušků. Jejich řízný kytarový rock mohli slyšet návštěvníci festivalů x-Ray a Kristfest a "Veráči" se po letech opět rádi do České republiky vrací. Verra Cruz fungují již přes deset let. Za tu dobu stihli odehrát pěknou řádku koncertů jak v Evropě, tak v Americe a vydat dvě nadupaná alba, která se prohnala mezinárodní distribucí. Marc James, Jimmy Cook a Henry Cross nám předvedou, co všechno se dá zahrát ve třech lidech - a věřte, že tihle chlapíci toho ve třech dokážou zahrát opravdu hodně ... Ještě zbývá dodat, že Verra Cruz vystoupí na UNITED hned dvakrát: mimo večerního koncertu se budou podílet i na vedení ranních chval následující den.

Good Weather Forecast (DE)
Good Weather Forecast — GWF je německá kapela z Bavorska, hrající živou, taneční hudbu, ve stylu SKA, pop a kdovíčeho ještě. Osm mladých muzikantů bere útokem evropskou SKA-rockovou scénu: po té, co GWF obrazili snad všechny velké křesťanské festivaly v Německu, rozjeli se do Švýcarska, Rakouska a zahráli i na Flevo Festivalu v Holandsku. Tento rok je čeká vys-toupení ve španělském Madridu na Světovém setkání katolické mládeže a potom už si už zabalí kytárky a trubky a budou tůrovat svůj Volkswagen směr Vsetín!

 

Hlavní cíle festivalu jsme se pokusili pro vás shrnout v krátké video upoutávce.

 

Čeká nás na naše poměry nevídaně bohatý festival vůbec první takového rozsahu v České republice. Tak neváhejte a vezměte sebou své kamarády, ještě stále je možné získat vstupné za zvýhodněnou cenu.

 

Odkazy:
www.festivalunited.cz

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz