Loni se uskutečnil sen mnoha hudebníků, kterým přišlo líto, že v Čechách, kde vždy vznikaly chvalozpěvy, je jakýsi útlum tvorby chval. Proto se sdružili dohromady kolem projektu Worship.cz, který uspořádal první slavnost napříč církvemi, ze které je i CD/DVD záznam s 15 novými českými písněmi. Letos tato aktivita přerostla ve festival, který bude 11.6. na Moravské náměstí v Brně.

K letnímu Brnu téměř samozřejmě patří kvalitní kulturní a společenské zážitky. Název „Slavnost“ v sobě skrývá devítihodinový maraton pečlivě vybraných kapel a divadel. Program bude podtržen paralelním “mikrojarmarkem“ různých aktivit. Na své si přijdou i děti.
Samotná akce navazuje na úspěch minulého ročníku, který se uskutečnil v KC Semilasso. Cílem letošního ročníku je uspořádat tuto akci pod širým nebem. Akce proběhne v rámci festivalu BRNO - MĚSTO UPROSTŘED EVROPY

Minulý ročník naznačil, že je škoda, aby se dobře provedená práce skryla v některé z budov a jejich sálů. Proto jsme se rozhodli uspořádat tuto Slavnost církve na některém z brněnských náměstí pod širým nebem. Jak lépe informovat širší veřejnost o tom, že existují lidé, organizace a umělci, kteří usilují o změnu v naší společnosti a hledají společné cíle i jazyk, kterým se by se lépe dorozuměli?
Umělci sdružení ve Worship.cz se hlásí ke křesťanským morálním hodnotám, tvořícím základ evropské kultury.
Jejich tvorba tak může současnou uměleckou formou, oslovující dnešního posluchače, tyto všeobecně prospěšné a pozitivní hodnoty šířit v naší společnosti, a být nositelem jejich odkazu ve stále více multikulturním prostředí této doby. Nevidíme žádnou překážku k uskutečnění této akce, pouze snad nepřízeň počasí nebo nedostatek financí.

Předpokládaný program:
Od 13:00 — 22:00 koncert kapel Run(a)Way My Son, New Collection, Donebevolající, Deep lnslde, ADD gospel a jednáme s Regiment atd...

Program pro děti (divadlo, skákací hrad atd...)

V mezičasech, kdy se kapely budou střídat, nabízíme prostor k prezentaci nejrůznějších křesťanských projektů.

Pokud vás projekt Worship.cz oslovil, budeme rádi za jakýkoli názor, nápad atd.

Odkazy:
http://www.worship.cz/

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz