Skoro to vypadá, že další pozvánky budou mít spojitost s festivalem UNITED. No událo se tam toho hodně, tak tedy přijměte pozvání k představení nového CD Giny s názvem Ještě chvilku. Ale pozor, srdečně jsme zváni Ginou na její koncert, který se uskuteční 1. 11. od 20:00 v brně, Nové Sady 37, vstupné 130 Kč.

 

 

http://vimeo.com/109428580

 

Zaujal mě i jeden z jejich hostů vtipným videem a písní Petr Šťastný.

https://www.youtube.com/watch?v=6RFUdFctPdI&list=RD6RFUdFctPdI#t=102

 

Samotná Gina o svém CD napsala:

 

Konečně se moje nové CD dostává do vašich domovů. Z lisovny vyšlo těsně před festivalem United. Z toho jsem měla upřímnou radost, protože jen tak jsem měla možnost na této úžasné akci s novými písničkami vystoupit. Pravda, do vytištěného programu jsem se už nedostala, ale organizátoři byli skvělí a udělali všechno pro to, aby se mnozí o mém koncertu dověděli. Necelá stovka lidí se tak mohla zaposlouchat do příběhu, který krok za krokem prožívám. Deska je opět ve spolupráci se slovenským producentem Viliamem Šandorem. Navíc na ní máme společné písně, což je oproti minulému albu posun, věřím, k lepšímu. Příjemným zpestřením jsou tři písně od Martina Truhláře a jedna od Filipa Zavřela. Ač jsem si přála natočit ne-autorskou desku, Viliam mě přemluvil.:-) Jak CD vnímám já, aniž bych sama sebe chtěla prosazovat? Spoustu práce udělal můj slovenský kamarád. Bez něj by to nikdy neznělo tak dobře. Jeho cit pro hudbu skutečně miluju, je mi blízká.

Dlouho jsem měla v šuplíku text, který mi zněl v hlavě, ale nikdy jsem si ho neuměla představit zhudebněný. Napsala jsem ho v Domě modliteb, v Senožatech. Potřebovala jsem být s Bohem, sama. Doléhal na mě smutek z věcí, které se staly. Chtěla jsem si ujasnit vlastní postoje, hodnoty, priority, potřebovala jsem se Pána Boha na mnohé nejasnosti zeptat. Asi po třech dnech jsem v kuse napsala text, kterým také začíná moje album. Pro některé to může být šok, možná čekali pecku, hit, který se pomalu bude dostávat do zpěvníčků. To, o čem v písni Zlomeným uvnitř mluvím, prožívám několik let. Jakési rozčarování nad stavem, lidí, jichž jsem si dřív vážila. Lidí, kteří se zdáli být příkladem druhým. A jejich oheň vyhasl, jejich víra už není vírou. Jsou daleko daleko od přesvědčení, kterému dřív tolik věřili. Na druhou stranu, každý z nás je v pokušení se vzdát, a svou víru zahodit. Proto píseň graduje vyznáním v podání Petra Štastného, které by snad i mohlo stát společným vyznáním.

https://www.youtube.com/watch?v=bX6FwHHaXB4


Promiň - písnička, kterou jsem na desce chtěla mít, abych nezapomněla, jak mi bylo smutno ze sebe sama, a zároveň, jak krásné bylo po letech sblížení s mou dcerou. Je napsaná Kristýnce.

Já chci žít
-  zpívá Kristýna a já v ní slyším touhu po blízkosti, touhu po životě, touhu po lásce. Tak dobře bych ji já nezazpívala.

Mail
- vznikla při nahrávání desky. Představte si, že ve spánku vás navštíví Bůh. Řekne: Jdi si přečíst mail. A v něm je napsáno: Připrav se, půjdeš domů. Co uděláte jako první? Mně se sen skutečně zdál a když jsem se probudila, přemýšlela jsem, jestli jsem připravená. Na setkání s Bohem, na rozloučení s blízkými...a pak mě napadaly věci jako: Co si tam s sebou můžu vzít? :-) Píseň je trochu vtipná a zároveň vážná. Hudebně se dost liší od jiných. Bude to zřejmě tím, že máme v pěstounské rodině malého romského chlapce. :-) Je věnovaná Kristiánovi.

Ve skladbě Je to tak zní otázka: Skutečně je to tak snadné, že když se pomodlím, když pokleknu, vyznám nebo cokoli dalšího udělám, se rázem všechny okolnosti změní? Odpověď musí najít každý sám. Já jsem poznala, že na lusknutí to nefunguje. Moc se mi líbí refrén, který Viliam změnil.

Dnes mi napsal kamarád, rovněž autor písně, že v autě poslouchal desku a že: Gino, v 6 tracku zpíváš jako anděl. :-) Moc hezké, až na to, že tím andělem je opět Kristýna. Skvěle, čistě a nebesky zazpívané. Podle mě nejkrásnější píseň na albu. Jmenuje se Buď pochválen náš Pán.

Sedmou písní budou překvapeni ti, kteří znají původní Tlukot srdce, která se objevila také na tomto albu. Trochu jinak frázuju, ale obsahem se na ní nic nemění. Ještě pořád ten tlukot slyším. Zvlášť v této době, kdy se zamýšlím nad situací v Iráku, na Ukrajině atd.


Chápat smím - to sice ano, ale stejně mám pocit, že mi někdy věci nedocházejí. Hlavně ty, které má na svědomí můj Pán, Ježíš Kristus. Kéž nejen pochopím, ale taky změním.

Předposlední píseň Důvěru mám je svěží, je mi v ní dobře, ráda zpívám s Kristýnkou, jsou v ní skvělé kytary. Pohodička.:-)

A poslední Tobě, by se mohla objevit ve zpěvníku. Je zpěvná, je osobní, vyjadřuje cit, který opět směřuje k Božímu srdci. Objevila jsem ji na webu. To jsem ještě autora Filipa Zavřela neznala. A tím, že ho znám dnes víc, je mi velkou radostí, že jeho písničku můžu na desce Ještě chvilku mít.


CD Ještě chvilku je v prodeji za 279 Kč. Od 2 ks bez poštovného.
Objednávky: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.   tel: 776 296 003

 

Odkazy:

http://jirinagina.blogspot.cz/?view=magazine

http://www.krestandnes.cz/article/tomas-medek-recenze-alba-jeste-chvilku-od-jiriny-giny-cunkove/23333.htm

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz