Markéta Lišková (foto: Viktor Jelínek)Markéta Lišková je mladá zpěvačka, která má letos velmi bohatý rok. Stihla vystupovat na velkých křesťanských akcích FreakFest, Worship.cz a VOX 009 a koncem listopadu jí vychází debutové CD s názvem Close To Your Heart. Poprosili jsme ji tedy o krátký rozhovor... 

 

Když jsem na internetu hledal materiály pro rozhovor, nalezl jsem krátkou charakteristiku “Markéta Lišková je mladá zpěvačka, která se rozhodla jít za svým snem...”. V první otázce bych se moc rád na tvůj sen zeptal. Kdy a při jaké příležitosti tě napadlo, že by jsi se chtěla stát zpěvačkou? Byl u tebe už od začátku zpěv spojen s vírou?
Tato informace, která je na internetu zatím jediná, se již dost rozšířila, a proto jsem ráda, že mám možnost říci o sobě více. Dá se říct, že zpívat a stát se zpěvačkou byl vždy můj sen. Spojení s vírou přišlo až mnohem později, kdy jsem zjistila, co pro mě víra znamená.

Jakým způsobem jsi začala svůj sen realizovat? Podařilo se ti začít pracovat na jeho naplnění hned nebo v tobě musel “dozrát”?
Jak už to bývá, vše potřebuje čas a u mě ten čas trval mnoho let, které ale byly moc důležité, protože jsem tím “dozrávala”- jako zpěvačka, skladatelka i jako člověk.

Pomohla ti při realizování tvého snu nějaká služba druhým (např. u vás ve společenství)?
Služba v našem společenství tj. ve chvalách mi určitě hodně pomohla, naučila jsem se lépe zpívat, vystupovat před lidmi, vést, pracovat s hudebníky, týmem atd.

Na svých internetových stránkách uvádíš, že se řadíš do žánru pop-worship. Koho ty sama ráda posloucháš a kým se necháváš inspirovat při vlastní tvorbě?
Ráda bych toto uvedla na pravou míru, řadím se do žánru pouze a jen pop. Inspirují mě různí interpreti, ale asi nejvíce mám ráda Celine Dion.


Markéta Lišková (foto: Viktor Jelínek)Jak u tebe vypadá proces skládání písní? Musíš se zavřít někde v klidu o samotě nebo tě text napadne třeba v přeplněném dopravním prostředku při cestě do práce?
Ano, nejčastěji to je právě v dopravním prostředku na cestě do/z práce. Mám vždy po ruce papír a tužku a přemýšlím, co je okolo, co se děje nebo co prožívám, na co myslím. Co mě napadne, to si zapíšu.

Na tvém singlovém CD, které vyšlo jako “ochutnávka” před debutovým CD, je jedna česká a jedna anglická píseň (+ 1 remix české písně). Ve kterém jazyce se ti lépe skládá, a potom i zpívá :-) ?
Preferuji skládat v angličtině a myslím si, že mám dobrý a pochopitelný důvod, proč v angličtině skládám a zpívám. Od té doby, co jsem se vrátila z dvouletého pobytu v zahraničí, jsem se usadila v anglicky mluvící církvi, kde jsem již 11 let. Shrnutě řečeno, v anglicky mluvícím prostředí se pohybuji již 13 let.

Když jsem zmínil debutové CD, tak na internetu máš informace, že práce na jeho dokončení jsou v plném proudu. Kdy se na něj můžeme těšit?
Na CD se posluchači mohou těšit na počátku prosince. Nyní je CD v procesu výroby. Album bude obsahovat jak české, tak i anglické písně včetně překladů do obou jazyků.


Markéta Lišková VOX 009 (foto: Lukáš Pokorný)
Letos jsi účinkovala hned na několika velkých křesťanských hudebních akcích – Freakfest, Worship.cz, VOX 009? Jak se ti na jednotlivých akcí vystupovalo, na co ráda vzpomínáš?
Za tyto nabídky vystupovat jsem moc vděčná. Každá měla něco, na co ráda vzpomínám, ať už skvělou atmosféru, publikum nebo i efekty na podiu.

Plánuješ letos ještě nějaké živé vystoupení?
Určitě plánuji křest svého alba Close to your heart na 13.12.2009 od 19:00 hod v kavárně Cafe illusion a při vystoupení mě bude doprovázet kapela.

 

Poslední otázkou se opět vrátíme ke snům. Jaká je tvá osobní rada všem, kteří se rozhodnou vyrazit za naplněním svého snu?
Mohu poradit jen to, že každý musí zkoumat své srdce a zjistit, kde se nachází, po čem touží, co hledá. Věděla jsem, že chci zpívat, ale odevzdala jsem to Bohu a nechala Ho mě vést. Přestože jsem znala spoustu muzikantů a schopných lidí, neznala jsem Boží čas na naplnění. Modlila jsem se a čekala, učila se a získávala zkušenosti. Takže chce to trpělivost, Boží vedení a také ochotu učit se od druhých.

 
Děkuji za rozhovor a přeji, aby se CD podařilo zdárně dokončit
Lukáš Pokorný
 
Foto 1, 2: Viktor Jelínek
Foto 3: Lukáš Pokorný

Odkazy

http://www.marketaliskova.cz
http://www.myspace.com/marketaliskova
http://www.youtube.com/marketaliskova

Single CD na Gimel.cz
Album "Close To Your Heart" na Gimel.cz


Markéta Lišková

Propagujte i svojí stránku

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz