Rišo Čanaky byl pozván zazpívat v rámci oslav významného prachatického rodáka sv. Jana Nepomuka Neumanna. Koncert se uskuteční 15.4. a pokud máte zájem, aby přijel i k vám, napište mu. Taky k novinkám jeho dětských koncertů patří spuštění českých stránek a e-shopu a nové CD nahrané s Jitkou Molavcovou.

Život sv. Jana Nepomuka Neumanna je vskutku pozoruhodný. Jako velmi nadaný odešel ve svých 25 letech se znalostí 8 jazyků do USA. Zde se stal zapáleným misionářem a později taky biskupem ve Filadelfii. Jeho dílo je obrovské a jeho věhlas jej řadí mezi nejvýznamnější Čechy. Letos uplyne 200 let od jeho narození a tomuto významnému jubileu je věnována patřičná pozornost. Do jeho rodiště jsme všichni zváni na národní pouť , která bude 18.6.

Tomuto vyvrcholení oslav předchází mnoho duchovně kulturních akcí a na jedné z nich, která bude v předvečer diecézního setkání mládeže, zazpívá i Rišo Čanaky. A protože již bude Rišo se svojí kapelou F.B.I. v ČR, je to pro vás příležitost nejenom k návštěvě koncertu, ale taky k pozvání celé kapely právě k vám. Zájemci o koncert mu mohou napsat.

Další novinkou je spuštění české verze stránek koncertů pro děti, které dělá spolu s Máriou Podhradskou. Nejde jen o samotné spuštění stránek, ale taky o možnost zakoupení všech jejich CD pro děti v ČR. Sám mohu dosvědčit, že jejich písničky pro děti zaujmou i u nás. Mám to ozkoušené ze svých přednášek pro různé kluby maminek, kdy se děti vždy chytnou. Ke koncertům pro děti se patří zmínit ještě dvě novinky. Tou první je natočení česko-slovenského CD s Jitkou Molavcovou a tou druhou je připravované pokračování DVD SPIEVANKOVA. Ale o tom všem již na stránkách samotných.

Odkazy:
http://www.richardcanaky.sk
http://koncertyprodeti.cz
http://www.bcb.cz/jnn2011 – stránky oslav sv. J. N. Neumanna
http://www.catholica.cz – o životě sv. J. N. Neumanna

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz