Festival Slzezská lilie v Ostravě-Kunčičkách již popáté zve 13.-14. 6. na bohatý hudební i duchovní program. Díky neutuchajícímu nadšení pořadatelů může tento původně farní festival nést dnes hrdě nálepku mezinárodní.

 

 

O tom, jak to vše v roce 2011 začalo a koho již na svých prknech mohl festival přivítat, je možné se dočíst v historii festivalu. Kdo raději shlédne video, tak máte možnost níže.

 

Ročník 2012

Ročník 2013

Ročník 2014

 

Loni se festival spojil s oslavou 20. výročí studia Telepace, které zajišťuje vysílání Tv Noe. Velké jubileum si zaslouží mít taky nějakou velkou hvězdu hudebního nebe. Tou bezesporu byl a jak loni dokázal, stále je John Schlitt z legendární kapely Petra. Ten si na zdejším pódiu zahrál s českou kapelou, která se k této události dala dohromady. A že to nejspíš stálo za to, o tom svědčí samotný youtube kanál Johna, na kterém se objevilo hned několik písní z ostravského vystoupení.

John nebyl jedinou hvězdou loňského ročníku, určitě po jeho bok můžeme zařadit i známou polskou kapelu Arku Noego.

Zdá se, že loňská zkušenost popohnala pořadatele k hledání stejně kvalitního programu i letos. A tak je možné už dnes prozradit kompletní program 5. ročníku, díky kterému se můžeme těšit na originální bluesrock Glenn Kaiser Band z Chicaga (USA).

Dále vystoupí manželský pár, který tvoří alternativní duo Sea+Air z Německa či rodinnou kapelu skvělého polského vibrafonisty Głyk P.I.K. Quartet. Z bratrského Slovenska přijedou do Ostravy zahrát Richard Čanaky & F.B.I. nebo vycházející hvězda v podobě zpěvačky Lucie Briestenské s kapelou. Z domácích účinkujících jistě potěší držitelka mnoha ocenění a čerstvá maminka Lenka Dusilová, stejně jako pianistka Beata Hlavenková, která vystoupí s Lenkou Dusilovou i sólově, kapely Shirim Ashirim, Safenat Paneach či vokální skupina Let´s Go!

Na facebooku festivalu je možné již shlédnout kompletní program a dočíst se taky o nedělním vystoupení Václava Neckáře. Neděle již tradičně bude patřit duchovnímu zamyšlení, které letos zprostředkuje setkání s o. Mariánem Kuffou.

Takže nezbývá, než popřát hezký hudební a hluboký duchovní zážitek a povzbudit se tím, že návštěvou tohoto festivalu neuděláme jen něco dobrého pro sebe, ale můžeme pomoci i jiným. Letos se pořadatelé rozhodli výtěžek věnovat matkám s dětmi v tísni v Charitním domě blahoslavené Matky Terezy v Novém Jičíně. Více o tom v rozhovoru zde.

 

Odkazy:

http://lilie.ochman.cz/

https://www.facebook.com/

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz