Jak mnozí z vás jistě ví, jeden z nejznámějších křesťanských hudebníků Martin Smith zavítal mezi nás do matičky Prahy. Chtěla bych se s vámi podělit o krásný a jedinečný hudební zážitek z koncertu chval, který se konal v pražské Lucerně pořádaný v rámci Dnů víry.

 

Tento den, se pro mě stal dnem plný překvapení. Již po příjezdu do Prahy vládla mezi námi účastníky pohodová atmosféra a bylo zřejmé, že si toto hudební vystoupení užijeme naplno. Myslím, že každý z nás měl v sobě nějaké očekávání a nadšení, jaké to bude.

Při vstupu do Lucerny, nám byly vydány vstupenky na tento jedinečný koncert chval. Dostalo se mi té pocty, že jsem mohla patřit do vstupenkové skupiny „média“ a to nejen já, ale i další členové těchto webovek. A už zde, při vydávání vstupenek do Lucerny, přišlo první překvapení. Vůbec jsem si nepřipouštěla a nejen já, že se dostaneme do blízkosti Martina Smitha, až tzv. „face to face“. Když mi bylo řečeno, že se jde na tiskovku, hlavou mi jenom problesklo: „Co? Kam že jdeme?“. Docela mě to zaskočilo a postupem času mi docházelo, že jdeme opravdu na rozhovor s Martinem a máme možnost strávit s ním několik minut v osobní blízkosti. No, myslím, že Bůh má někdy hodně velký smysl pro humor. Přijde mi, že Bůh připravuje samé krásné a nečekané překvapení všude možně i nemožně a ve všech každodenních situacích.

Být na tiskovce s Martinem Smithem se jen tak každému nepoštěstí. Během celé tiskovky byla vidět pohoda mezi námi všemi a myslím, že nejen Martin byl překvapen, co vše se dověděl. V určitých chvílích bylo vidět i Martinovo dojetí z rozhovoru o tom, co se díky lidem a jeho vystoupením na koncertech děje. Celá tiskovka obohatila každého z nás a myslím, že i dotyčnou osobu. Byl to opravdu nečekaný zážitek. Ještě teď mám v hlavě jeho slova, která vyslovil právě na tiskovce. Tyto slova mi znějí v hlavě neustále a není den, kdy bych si na ně nevzpomněla. Slova, která mi dávají povzbuzení do každého nového dne.

Těmi slovy jsou: JESUS IS ALIVE, IS NOT DEAD!


I když jsme na tiskovce čekali docela dlouhou dobu, než Martin přišel, i když jsme kvůli čekání nestihli zahájení a začátek koncertu, kdy vystupovaly dvě předkapely, vůbec toho nelituji! Jelikož skrze tiskovku jsme mohli poznat tohoto člověka více do hloubky a poznat, jaký skutečně je ve svém nitru. Martin je člověk klidný, příjemný, laskavý, přátelský... Všichni jsme byli nadšeni, že jsme mohli strávit 30 minut s tak významným člověkem. Je to člověk, který má laskavé, hluboké srdce a velký dar od Boha.

Po skončení tiskovky jsme byli jím tak nadšeni, že jsme se rychlostí blesku :-) přesunuli ihned do Lucerny, abychom si naplno užili jedinečný koncert chval.

 

 

Zde si můžete poslechnout malou ochutnávku a virtuálně se tak ocitnout opět na

koncertu v Lucerně.

 


 


2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz