Jak jsem tady na webu již psala, přináším vám slíbený rozhovor s účastníkem Hillsong Worship koncertu Abelem! Abel byl s námi minulý rok na koncertě Hillsong Young and Free v Popradu, v Praze na koncertě Martina Smitha a také na nedávných Hillsong Worship opět v Popradu!

 

Ahoj Abel! Mohl by ses nám krátce představit? Například odkud jsi přišel? Proč jsi v ČR? Co studuješ? Atd…

OK. Jmenuji se Abel Abel Initokonisobo. Je mi 22 let. Jsem z Nigérie a v současné době jsem v Praze, v České republice jako student. Studuji medicínu a jsem ve 3. ročníku. Jsem křesťan, který je velmi nadšený pro Boží věci. To je totiž „místo“, kde naleznu naplnění. Miluju fotbal, zpěv, chatování a sledování filmů. Jsem páté dítě mých rodičů. Mám čtyři sestry a bratra. Moc je všechny miluji a stýská se mi po nich.  

Máš rád ČR? Co se ti u nás líbí?

Mám rád Českou republiku, je velmi historická. Většina lidí je přátelská, i když jsou dokonce konzervativní. Je pouze potřeba aby se s nimi člověk seznámil. Líbí se mi zde dopravní systém, je to velmi efektivní. A myslím, že ČR je relativně bezpečné místo.    

Nedávno jsi jel s českou skupinou studentů z Olomouce na Hillsong Worship koncert do Popradu. Byl jsi rád, že můžeš jet na koncert s českými studenty? Jak ses o tom dozvěděl?

Hned jak jsem slyšel od otce Pavla, že se připojuji k autobusu s mladými lidmi na koncert, byl jsem nadšený, protože jsem si říkal, že by to mohlo být fajn. Ale jak jsem nastoupil, nikdo nemohl mluvit anglicky! Byl jsem trochu smutný, že jsem nemohl komunikovat s ostatními a také jsem měl pocit, jakoby byli zdráhaví se mnou mluvit. Ale pak po koncertě díky otci Pavlovi jsem konečně dostal šanci komunikovat s ostatními. Což mě velmi potěšilo. Také i tam bylo docela dost dobrých zpěváků!  

Co se ti vybaví, když řeknu Hillsong?

Když řekneš Hillsong, první co mi přijde na mysl je „yeah“! To je moje oblíbená worship skupina! Co já miluji na Hillsong je to, že jejich texty mluví opravdu ke mně a k Bohu. Jsou něco jako David z naší generace. Také fakt, že jsou skupina, ztěžuje to vaši soustředěnost na zpěváky. Místo toho se zaměřují na Boha, protože On je důvod pro všechno.    

Znal jsi skupinu Hillsong již z minulosti?

Máš na mysli jako před koncertem? Ano, znal. Oni jsou moje oblíbená worship skupina! Znám je tři roky. Není to velmi dlouhá doba, ale bylo to úžasné.  

Která píseň od Hillsong tě nejvíce oslovila?

To je jedna z nejtěžších otázek, jakou mi můžeš položit. (Druhou těžkou otázkou je např. jaké je tvé nejoblíbenější jídlo?) Ale udělám to jednoduše.  Vyberu moji nejlepší píseň z alba Open Heaven a tou je píseň O Praise the Name.

     

Jaký je tvůj největší zážitek z koncertu?

Byl by to tento celý koncert. Awakening Slovakia.    

Je zde něco, co tě překvapilo?

Po koncertě z minulého roku? Spíš ne.

Byl jsi překvapen kolik lidí tam bylo?

To ano. Slyšel jsem, že bylo vyprodáno! Ale ve skutečnosti vím, že spousta lidí miluje Hillsong, takže jsem až tak nebyl překvapen z toho, kolik lidí přišlo.

V Popradu v roce 2015 když byl koncert Hillsong Young and Free, co ti procházelo hlavou, když jsi šel na pódium zpívat? Pomyslel jsi někdy, že ve svém životě budeš jednou stát face to face Hillsong Young and Free? Vyhrál jsi jejich originální mikinu, měl jsi radost?

Abych byl upřímný, jediný důvod proč jsem šel, byl, že otec Pavel a mí další společníci z Olomouce na mě naléhali abych šel nahoru. (Byli tak přátelští!) Když jsem vystoupil nahoru, neměl jsem nějaká očekávání. Jen jsem chtěl, abych to rychle dokončil a mohl hned běžet dolů.Nikdy jsem si nemyslel, že budu na pódiu s Hillsong Young and Free. Je to nezapomenutelný moment. Na konci jsem byl opravdu rád, že mě povzbuzovali abych šel nahoru. Mám mikinu!    

Znáš nějaké jiné křesťanské skupiny nebo zpěváky? Kteří jsou tví oblíbení?

Ano, ale znám jich docela málo. Mám rád Bethel Music, Planetshakers, Israel a The New Breed, Lakewood worship team, Kari Jobe, Martin Smith, Michael Smith, Chris Tomlin a seznam by mohl pokračovat dál a dál…  

Díky za zazpívání písně, která pocházela z tvé země! Byla to super píseň! Jsi hodně dobrý zpěvák! Kde ses naučil tak dobře zpívat?

Zpívání bylo vždy něco, co bych rád dělal. Už když jsem byl malý kluk, zpíval jsem s mými sestrami. Existuje jen velmi málo dní, ve kterých bych nezpíval. Líbí se mi křičet když zpívám, což se ale opravdu nelíbí mým sousedům. Věřím, že je to dar od Boha. Poslouchám hodně gospely a zkouším se ve zpěvu postupně zlepšovat. Opravdu nevidím sám sebe jako velkolepého zpěváka, ale to všechno je ke slávě Boží. Hlas nemusí být dokonalý, ale na čem záleží je srdce. Jeden můj kamarád řekl: „Nechej nebe rozpoznat tvůj hlas.“ A to je to, z čeho mám obavy.  

Co je tvým největším přáním?

Mým největším přáním je, abych na konci svého života splnil Boží záměr zde na zemi. Chtěl bych se dotknout životů a zanechat zde odkaz.  

Co bys popřál čtenářům těchto stránek?

Když jsem poprvé přišel do ČR, byl jsem trochu ustaraný s úrovní nevěřících v Boha. Ale pak jsem jel do Popradu a viděl lidi, kteří byli zoufalí pro Boha. Mé srdce bylo rozzářené a radostné. Teď vím, že i když většina obyvatel nevěří v Boha, existují zde lidé, kteří uchovávají Boha ve svém nitru a vyvyšují Jeho jméno. A to je ten důvod, proč jdu na koncerty, jako je tento, i když třeba moc nerozumím jazyku. Protože když já vidím nadšení, povzbuzuje mě to. Takže bych chtěl povzbudit čtenáře, aby důvěřovali Bohu, vždy Ho milovali a On v této zemi bude konat velké věci. My jsme nástroje, které Bůh bude používat, aby přinesl změnu atmosféry. Na závěr bych chtěl říct, že církev je jedno tělo, takže pojďme všichni (katolíci, protestanti, babtisté, metodisté atd.) spolu a posunout Boží království vpřed!  Bůh vám žehnej!  

Díky moc za rozhovor!

               Markét                    

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz