Je tady doba, kdy mají festivaly nejvyšší čas prozradit mnohé ze své kuchyně a taky vyjít ven třeba se jmény kapel, které mají v rukávu jako své eso pro své fanoušky. Jeden takový trumf vytáhli z rukávu pořadatelé festivalu UNITED. Poprvé do ČR zavítají ostřílení KUTLESS a můžeme si je vychutnat již v srpnu na Vsetíně. Něco o nich jsme již na webu psali, tak se nadchněte.

Organizátoři festivalu UNITED ohlásili jméno jednoho z hlavních zahraničních hudebních hostů. Pozvání do Vsetína přijala skupina Kutless.

Hudební dramaturg festivalu Tomáš Polívka uvádí: „Oregonská kapela Kutless poprvé přijíždí do České republiky. Hard-rocková formace má stejně blízko k řízný kytarovým rifům, jako k intimně laděným popových chvalám. Návštěvníci se mohou těšit na skvělou muziku, hluboké texty, poctivý americký rock i inspiraci pro setkání se Stvořitelem vesmíru.“

Počátky existence kapely sahají do roku 2000, kdy v Portlandu (Oregon, USA) vznikla chválicí skupina Call Box, která si před vydáním své první EP nahrávky v roce 2001 změnila jméno na Kutless.

Frontman Jon Micah Sumrall vysvětluje původ názvu: „Jednoduše řečeno, když Kristus zemřel na kříži za naše hříchy, nesl všechny rány a bolesti, které jsme si zasloužili my, takže my jsme bez (anglicky "less") těchto ran (anglicky "cut"), a proto Kutless.“

Hned v prvním roce své existence odehrála formace na 220 vystoupení. O rok později zaznamenali posluchačský úspěch se svým prvním albem nazvaným Kutless. Postupně vydali osm dalších studiových alb, byli 8x nominováni na hudební ceny Dove Awards a jejich desek se po celém světě prodalo přes 3 milióny kusů.

Kapela za dobu své existence prošla několika personálními změnami. Současnou sestavu tvoří zpěvák a kytarista Jon Micah Sumrall, kytarista James Mead, baskytarista Neal Cameron a bubeník Drew Porter.

K dalším hudebním hostům budou patřit houslista James Evans, písničkářka Simona Martausová, formace Adonai, Adam Bubík s kapelou, Divine Attraction, eSPé, Noemiracles, Maranatha Gospel Choir, Willsons a další.

Festival UNITED bude zahájen ve čtvrtek 18. 8. a potrvá do soboty 20. 8. 2016. Díky podpoře města Vsetín se hlavní scéna přesouvá na vsetínské Dolní náměstí. UNITED se tak poprvé představí jako open air festival.

 

Z dalších novinek pořadatelé uvádějí: 

UnitedCamp

Vždy jsme snili o tom, aby skrze UNITED rostli umělci, kteří budou moci rozvíjet své talenty, růst profesně, ale také duchovně, a kteří budou svým obdarováním sloužit Pánu Bohu. Máme velkou radost, že se tento sen stává skutečností. Letos poprvé otevíráme UNITED CAMP pod vedením zkušených lektorů. Jsi tanečník, hudebník, herec nebo výtvarník. Toužíš svým talentem sloužit Bohu a lidem a poznat umělce s podobnou vizí? Více informací a přihlašování najdeš na webu.

 

Skvělá parta mladých lidí, zábava, výjimečný program, vyučování, worship, nové zkušenosti, přátelství a účast na Božím díle. Bez 150 dobrovolníků by festival UNITED nemohl proběhnout. Jsi ochotný investovat několik dní do Božího království a stát se součástí UNITED? Připoj se k nám. Zkontroluj web, dokud jsou volná místa.

United540 

Sleduj náš web a Facebook, kde se v průběhu května dozvíš zahraniční interprety a jiné novinky. A nezapomeň, do konce května můžeš jet na UNITED za 540 korun, mrkni také na skupinové slevy 10+3 zdarma nebo 5+1 zdarma.

 

Věř nám, letos na UNITED nechceš chybět!

27 7 

Zveme vás na výjimečnou událost, na které se podílíme. Do ČR přijede PETE GREIG, zakladatel Modliteb 24-7, který bude hlavním řečníkem na konferenci o nevyslyšených modlitbách. Dalšími hosty jsou Jiří Unger a Julo Slovák. Podívejte se na osobní pozvání a nepromeškejte výjimečnou příležitost slyšet Peta Greiga v Brně. Více informací na webu Modliteb 24-7.

 

 

Odkazy:

http://www.kutless.com/

http://www.festivalunited.cz

https://www.facebook.com/festivalunited

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz