Jedineční mistři původem z Jižní Koreje Dr. Young Kim (flétna) a Hyunki Yoon (doktorand v oboru koncertní klavír) zavítají na festival Kefasfest v Dolních Kounicích

„V něco takového jsme ani nedoufali,“ říká Jan Jonáš Zaplatil, programový ředitel festivalu,
„ale podařilo se domluvit jedinečné vystoupení „Setkání mezi východní a západní hudbou jako hudební obohacení: Korejská lidová a klasická hudba“. Vzácní hosté provedou známá díla Antonína Dvořáka, Johanna Sebastiana Bacha, Frédérika Chopina, ale i v Evropě neznámá díla z korejské hudby (Heung-ryeol Lee, Nanpa Hong...)

V letošním roce 17. a 19. června 2016 zahrají ve Vídni v Korejském kulturním centru a ve Vídeňském muzeu (Bezirksmuseum Floridsdorf). Další jejich zahraniční vystoupení bude premiéra v České republice na festivalu Kefasfest v Dolních Kounicích. V sobotu 25. června 2016 budou v nádherné dolnokounické synagoze v 12.30 hodin ukazovat unikátní korejskou hudbu. Účinkující by chtěli posílit kulturní vztahy mezi korejskou a západní kulturou.

Festival Kefasfest je open air festival na historických místech v Dolních Kounicích. Především mladí lidé přijedou do bývalého kláštera Rosa coeli, synagogy a dalších přilehlých míst. Pátý ročník křesťanského festivalu Kefasfest se uskuteční o víkendu od 24. do 26. června 2016. Kefasfest je prostor pro kvalitní domácí i zahraniční hudbu, divadlo a kulturu. V různorodosti hudebních (pop, rock, folk, dance, worship, funky, gospel apod.) a divadelních žánrů chce představit moderní křesťanskou kulturu a její radostné poselství. Pod heslem „Mnoho cest, jedno ohnisko“ jsou vítáni všichni ti, co mají rádi dobrou společnost a pozitivní atmosféru. Festival je místem přátelských setkání, která mu dávají atmosféru rodiny. Množství dobrovolníků vytváří rodinu, která spoluvytváří festival.

Young Kim (flétnistka, hudební ředitelka Eine Flute Ensemble)

Dr. Young Kim je jedna z nejvíce známých flétnistek a hudebních pedagogů v Jižní Koreji a Spojených státech amerických. Je horlivou sólistkou a komorní hudebnicí. Od roku 1997 vedla soubor Eine Flute Ensemble jako jeho dirigentka. V minulosti byl soubor pozván do Číny a do Vietnamu (Saigon Opera v Ho Chi Minh City).
Absolvovala bakalářský stupeň hudby na flétnu na Busanské univerzitě v Jižní Koreji, magisterský titul získala na Royal College of Music v Londýně, dodatečně získala doktorát hudebních umění na Arizona State University v USA. Studovala také muzikologii na Kyungsung University, kde obhájila svoji Ph.D disertaci. Jako interpretka vystupovala na mnoha koncertech a veřejných recitálech napříč celou Jižní Koreji, Vietnamu, Číně, Japonsku, Velké Británii a USA.

Hyunki Yoon (doktorand v oboru koncertní klavír)

„Zázračná nálada a duch, vzor jasnosti a citu“ byl popis porotců American Prize Competion v roce 2014, kde pianista Hyunki Yoon vyhrál v divizi solové hry na klavír.

Hyunki Yoon se narodil v Soulu v Jižní Koreji, nyní studuje na Conservatory of Music na University of Missouri v Kansas City v USA.

Yoon vyhrál v roce 2014 v soutěži the American Prize Competition a druhé místo v American Protégé International Competition v roce 2015. V listopadu 2015 hrál v newyorské Carnegie Hall. Poslední zahraniční vystoupení měl v roce 2015 ve Vietnamu (v Ho Chi Minh City Opera a v Hanoji). V letošním roce v červnu zahraje ve Vídni v Korejském kulturním centru. Další jeho zahraniční vystoupení bude v České republice na festivalu Kefasfest v Dolních Kounicích.

Hyunki Yoon vystupoval po celém Vietnamu, Jižní Koreji, Spojených státech, Německu, Rakousku, Španělsku s recitály, jako sólista s orchestrem, jako doprovod, a jako komorní hudebník.

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz