Již neuvěřitelný 17. ročník Dnů lidí dobré vůle láká na Velehrad k oslavám svátku sv. Cyrila a Metoděje 4. -5. 7. Vždy v předvečer tohoto svátku může i ten, kdo se na Velehrad nevydal, sledovat skrze Českou televizi koncert Lidí dobré vůle a zapojit se skrze DMS do pomoci několika zajímavým charitativním projektům.

Již se stalo pomalu tradicí myslet nejenom na rodiny, děti, ale taky na mladé. Speciálně pro ně vzniklo pódium nesoucí název: Mladí fandí Velehradu. I zde můžete zažít bohatý program, který se snaží pomoci objevit nejenom mladé generaci hodnoty života.

V bohatém programu si najde každý ať již z hudebních aktivit nebo jen tak může strávit příjemné chvíle na místě, které utváří po staletí naši víru a kulturu.

Z tiskové zprávy je možné se dočíst, co nás čeká na koncertě letos:

V pondělí 4. července od 19.30 hodin se v rámci sedmnáctých Dnů lidí dobré vůle uskuteční benefiční koncert Večer lidí dobré vůle. Letos bude součástí Svatého roku milosrdenství a právě u této příležitosti podpoří křesťany z Iráku. Slavnostním koncertem provede duo Filip Tomsa a Barbora Černošková.

Během večera se divákům a posluchačům představí tři charitativní projekty, na které může každý přispět formou DMS. „V této těžké době chceme společně se všemi lidmi dobré vůle pomoci křesťanům, kteří museli opustit své domovy a teď žijí ve strachu o život svůj i svých blízkých. Kdy jindy než ve Svatém roce milosrdenství?“, objasňuje Josef Kořenek, tajemník Dnů lidí dobré vůle. Letos mohou lidé dobré vůle posílat DMS CHARITA SVET a přispět na sirotčinec při klášteře svatého Antonína z Hormizdu ve městě Al – Qush a zdravotní centrum jezídů Medical Point ve městě Sinjár, dále pak DMS VELEHRAD pro Nadační fond ADIUVARE. Obě na číslo 87 777

A kdo vystoupí na velehradském pódiu? „Letos se můžete těšit na opravdu zvučná jména! Na Velehradě totiž přivítáme Jiřího Suchého, Jitku Molavcovou a kapelu divadla Semafor, slovenskou zpěvačku Janu Kirschner a Jelena, houslistu Pavla Šporcla a samozřejmě i stálici velehradských oslav Jiřího Pavlicu s Hradišťanem, vyjmenovává Kristina Vavríková, hlavní projekt manažerka projektu. Koncert bude v přímém přenosu vysílat Česká televize a Český rozhlas Dvojka.

Za uplynulé roky podpořila benefiční koncert na Velehradě řada známých umělců jako Marta Kubišová, Jožo Ráž, Petr Kolář, Václav Neckář, Petr Bende, Ewa Farna, Markéta Konvičková, Hana a Petr Ulrychovi, skupiny No Name, Peha, Chinaski, New LifeM a Oktoich z Polska, Nezmaři, Czech Virtuosi Brno a mnoho dalších. Velehradské pozvání přijali i světově proslulí hudebníci, jako je např. John Michael Talbot ze Spojených států amerických, Solo Dja Kabako z Burkiny Faso, Franco Vassallo z Itálie, Kai Rüütel z Estonska, pěvecký sbor z africké Zambie nebo řecký sbor Thessaloniki's Choir of Saint Gregorios Palamas Cathedral.

Předchozí ročníky koncertů z Velehradu můžete shlédnout zde.

 

Odkazy:

http://www.velehrad.eu/dny-lidi-dobre-vule/

https://www.facebook.com/dnylididobrevule/

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz