Zajímavě rozběhnutá propagace festivalu UNITED nabízí možnost poslechnout si kapely, které vystoupí na letošním ročníku, skrze playlist na youtube. Na festival UNITED přijede více jak 25 českých i zahraničních kapel. Je vám některá z nich neznámá? Nevíte, jakou hudbu budete na letošním festivalu poslouchat? Stačí jen kliknout a naladit se na léto ve Vsetíně.

 

Další, na co se můžeme těšit, jako na něco originálního, vznikne teprve v průběhu samotného festivalu. Letos poprvé je totiž jeho součástí tzv. UNITED CAMP. Tanec, hudba, vizuální umění a drama jsou náplní chystaného uměleckého soustředění, které je rozšířením loňského tanečního projektu UNITED DANCE.

Organizátoři ke kempu uvádějí: „Půjde o pětidenní soustředění, které vyvrcholí účinkováním účastníků na festivalu UNITED. Náplní jednotlivých uměleckých oborů budou každodenní intenzivní kurzy pod vedením zkušených lektorů, kteří pomohou mladým umělcům rozvíjet jejich talenty a posunout je dále, a to jak umělecky, tak i duchovně.“

Vedoucí projektu, tanečnice Aneta Morales, účastníky seznámí s tématy z oborů scénického tance, skladby choreografie, improvizace, zpracování námětu pohybem a vyjádření chvály či modlitby tancem.

Brandon "Knowbody" Greathouse ze Spojených států se v loňském roce spolupodílel na projektu UNITED DANCE. Letos se se svým kalifornským týmem zaměří na tanec v rámci hudebního žánru hip-hop.

Instrumentální skladbu písní a chval, možnost skupinových a individuálních konzultací nabízí hudební část vedená členy skupiny Adonai, Jakubem Pípalem, Janem Andrýskem a jejich hosty.

Lucie Samiec, Aniela Taska a pozvaní hosté se budou věnovat výtvarnému umění. Účastníkům nabídnou témata z oborů kresby, malby, objektové tvorby, designu, konceptuálního a sociálního umění.

Improvizace, mimika, komunikace, dialog, práce s hlasem, prostorem a diváky jsou témata z oblasti dramatu vedeného Markem Davidem a Jakubem Tomoszkem.

UNITED CAMP se uskuteční od soboty 13. 8. do středy 17. 8. ve Vsetíně, poté se členové kempu stanou účinkujícími festivalu UNITED, který potrvá do soboty 20. 8. 2016.

Festival UNITED je křesťanský multižánrový festival. Díky podpoře města Vsetín se v letošním roce poprvé uskuteční jako open air festival s hlavní scénou na vsetínském Dolním náměstí.

Mezi zahraniční hudební hosty budou patřit formace Kutless (USA), Faith Child (UK), Altarive (HU) a Divine Attraction (USA). Z českých a slovenských kapel se představí eSPé, Lámačské chvály, Noemiracles, Safenat Paneach, Simona Martausová, The Neons, Tretí deň, Way To Go, Willsons a další.

Kromě hudby jsou na programu festivalu semináře, workshopy, služba modliteb a duchovního poradenství, divadlo, film, sporty, street scéna a dětská scéna.

UNITED se uskuteční od čtvrtka 18. 8. do soboty 20. 8. 2016. Akci pořádá zapsaný spolek UNITED 3P, z. s. ve spolupráci se vsetínskými církvemi.

Odkazy:

http://www.festivalunited.cz

https://www.facebook.com/festivalunited

https://www.instagram.com/festivalunited

https://www.youtube.com/festivalunited

UnitedKapely

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz