Ve Vsetíně se od čtvrtka 18. 8. do soboty 21. 8. 2016 uskutečnil 6. ročník křesťanského multižánrového festivalu UNITED. Festival, který se díky podpoře města Vsetín poprvé představil jako městská open-air akce, navštívilo více než 4 000 účastníků. Návštěvníci mohli využít dvě venkovní scény – Hlavní scénu na Dolním náměstí, na které vystupovali hlavní hudební hosté a řečníci, a Street scénu před Domem kultury, kde se kombinovaly hudební a taneční vystoupení, talk show a festivalové městečko. V Domě kultury se nacházela Druhá scéna, přednáškové sály a místnosti vyhrazené poradenství a modlitbám. Filmová představení se konala v kině Vatra.

Hudební dramaturg festivalu Tomáš Polívka uvedl: „Letošní ročník pro nás představoval velkou výzvu, ke které jsme se snažili přistoupit s pokorou. Po pěti ročnících byl Dům kultury s kapacitou 2 000 míst pro Hlavní scénu malý, a tak jsme postavili pódium pod širým nebem v centru Vsetína.“

„Byli jsme nadšení energií, se kterou se do festivalu zapojili všichni hudebníci, řečníci i další účinkující, ale ještě lepší pro nás bylo viděl Dolní náměstí s Hlavní scénou festivalu, které se zaplnilo před každým programem. Bylo to skvělé!” dodává Tomáš Polívka.

Mezi zahraniční hudební hosty patřila oregonská skupina Kutless, která v Česku vystupovala poprvé, kalifornská kapela Divine Attraction, britský rapper Faith Child, maďarská formace Altarive a mezinárodní sestava Symphony of Nations.

Z česko-slovenské křesťanské hudební scény posluchačům zahráli interpreti a kapely: Adam Bubík, Adonai, eSPé, Jindra Černohorský, Lámačské chvály, Maranatha Gospel Choir, Noemiracles, Nenadarmo, Safenat Paneach, Simona Martausová, Tretí deň, The Neons, Willsons a další.

Starosta města Vsetín Jiří Čunek na dotaz, v čem vidí přínos festivalu, odpověděl: „Především v evangelizaci vlastním příkladem. V dnešním světě není samozřejmé, aby několik tisíc mladých lidí uprostřed města nezpůsobilo žádné problémy, ale naopak navozovalo ve městě úžasnou přátelskou atmosféru.“

Součástí programu bylo 20 seminářů a 20 workshopů. Jako jejich vedoucí se představili Andrea Jarošová, Dave Petty, Dita Targoszová, Jakub Limr, Janette Oubrechtová, Julius Slovák, Martin Penc, Mikuláš Vymětal, Ondřej Szturc, Pavel Hošek a další. K tématům, která si mohli účastníci vyslechnout, patřily okruhy Islám jako výzva pro křesťany, Šílená kniha Job, Jak čelit (ne)smrtelnosti v tomto světě, Milované princezně, Lovestory, Vliv života on-line a jiné. Letos poprvé se před festivalem konalo setkání pro umělce UNITED Camp a byla zřízena dětská scéna.

Nad hlavním tématem letošního festivalu NEMSRTELNÝ bylo možné se zamyslet nejenom spolu s hlavními řečníky, ale taky pomocí krátkých videí.

Akci pořádal zapsaný spolek UNITED 3P, z. s., ve spolupráci se vsetínskými církvemi.

 

Odkazy:

Webové stránky: http://www.festivalunited.cz

Fotogalerie: https://www.facebook.com/festivalunited/photos

Facebook: https://www.facebook.com/festivalunited

Instagram: https://www.instagram.com/festivalunited

YouTube: https://www.youtube.com/festivalunited

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz