Kdo má rád rockovou hudbu, mi dá určitě za pravdu, že kapela Skillet patří mezi nejvýznamnější špičky na rockové hudební scéně. Je jednou z nejúžasnějších rockových kapel!!! A právě českým fanouškům a milovníkům této kapely se letos dostalo vánočního dárku v podobě dvou koncertů, které se konaly v Brně a v Praze.

O této radostné zprávě se fanoušci dověděli letos v létě. Kdo nelenil a co nejdříve si po vypuštění této zprávy zakoupil lístek do Brna, měl štěstí, protože netrvalo dlouho a již v srpnu bylo VYPRODÁNO! Kdo zaváhal, další možností byla Praha, což pro nás Moraváky je trošku z ruky... Proto jsem byla fakt vděčná, že jsem mohla mít lístek do Brna ještě před vyprodáním.

Tak lístek bychom měli a teď vyčkávat na ono krásné datum 30. 11. 2016. Čím více jsme se tomuto datu přibližovali, tím více se člověk těšil na jejich vystoupení a na to co si pro nás Skilleti přichystali.

Konečně nastal dlouho očekávaný den D a vyrážíme směr Brno! Koncert se konal v brněnském kulturním centru Semilasso a již z dálky bylo znát, že se něco děje. Dlouhé fronty nebraly konce, jelikož neustále přicházeli další a další fanoušci této kapely. Kdo si počkal, vystál si frontu v chladné a zasněžené noci a prošel bezpečnostní kontrolou, mohl vstoupit na území Skilletů. Všechno jsme úspěšně absolvovali a nezbývalo už nic jiného než zaujmout zvukově perfektní, výhledově dobré a zážitkově ideální místo pro naprosté a jedinečné užití si kapely Skillet, která k nám přijela až z daleké Tennessee (USA). Jako předkapela se premiérově představila rocková parta z Ohia Red Sun Rising.

Nastal čas 20:35 a vytoužený, dlouho očekávaný koncert kapely Skillet mohl začít! Musím říct, že tento čas trefili přesně na minutu, což se na některých koncertech moc nestává...

A teď k samotnému vystoupení. Členové kapely - John Cooper, Korey Cooper, Jen Ledger a Seth Morris přímo vlétli na pódium a v plné síle to pořádně rozjeli! Hráli a zpívali jednu pecku za druhou. Na playlistu večera se objevily hudební skvosty nejen z jejich nejnovějšího alba Unleashed, které vydali letos v srpnu, ale také z jejich dřívějších alb. Zazněly písně jako FEEL INVINCIBLE, SICK OF IT, RISE, AWAKE AND ALIVE, HERO, MONSTER, STARS a další. Jako hudební závěrečnou třešinkou byla píseň THE RESISTANCE. Úžasnou atmosféru večera doplňovaly a podtrhovaly barevné světelné kreace a nadšení fanoušci koncertu. Ne jeden fanoušek obdivoval jejich neustálou vytrvalost, sílu a energii, kterou tito členové kapely přímo oplývali. Úžasné na tom bylo, že si tuto energii uchovali až do úplného konce a únava na nich nebyla znát.

Myslím, že jsme si tento koncert všichni naplno užili. Byla to prostě super hudební pecka! Člověk byl z jejich vystoupení tak plný energie, že nešlo později ani usnout. :-) Bylo to krásné zakončení dne a úžasné nakopnutí do dalších každodenních povinností...

Takže kdy budou Skilleti opět v ČR? :-)

 

Foto: Honza Švanda a instagram kapely Skillet 

Oficiální web: http://www.skillet.com/

 

 

 

Playlist - Skillet Brno 30. 11. 2016

 

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz