Organizátoři festivalu UNITED informují prostřednictvím internetu a sociálních sítí o akcích, které pořádají v průběhu letošního roku. První dvě události se uskuteční na začátku června v Praze. Jedná se o koncert indie-folkové formace Rend Collective, na který naváže Konference modliteb a chval. Třetí akcí bude festival UNITED, který se uskuteční v závěru srpna ve Vsetíně.

Skupina Rend Collective v Česku vystoupí poprvé. Petr Húšť, ředitel festivalu UNITED, uvádí: „Rend Collective v současnosti patří mezi výrazné kapely světové křesťanské hudby. Snažíme se je pozvat do Čech déle než tři roky. Teprve v loňském roce jsme zahájili jednání, která vyústila do chystaného koncertu.“

Pětičlenná formace pochází z přístavního města Bangor v Severním Irsku. Sestavu vede bubeník Gareth Gilkeson. Dalšími členy jsou kytarista a zpěvák Chris Llewellyn, vokalistka a hráčka na klávesové nástroje Ali Gilkeson, kytarista a hráč na banjo Patrick Thompson a baskytarista Stephen Mitchell.

První album Rend Collective vydali v roce 2010. O dva roky později se kapela stává známou vydáním alba „Homemade Worship by Handmade People“ a absolvováním úspěšného turné po Spojených státech. Aktuálně se počet vydaných alb zastavil na čísle 7. Mezi jejich nejznámější písně patří Build Your Kingdom Here, Coming Home, More Than Conquerors, My Lighthouse, You Will Never Run a další.

Hudební dramaturg festivalu UNITED Tomáš Polívka dodává: „Rend Collective jsou na křesťanské hudební scéně opravdu zjevením. Svým projevem a živelností jasně přesahují žánr chval a uctívání, přesto právě chvály jsou to, co vlastně kapela provozuje. Jenže skladby této irské skupiny přinášejí nejen intimní duchovní uctívání, ale jsou navíc i plné radosti, oslavy a naděje. Rend Collective zůstávají i v záři reflektorů opravdoví, upřímní, a v tom zřejmě spočívá hloubka a síla jejich písní a modliteb.“

Koncert kapely Rend Collective se uskuteční v pátek 2. 6. 2017 v pražské sportovní hale Královka. Jako předkapely se představí skupiny Nenadarmo a Noemiracles. Program dále zahrnuje vystoupení taneční skupiny UNITED Dance a promluvu Jakuba Limra.

Rend Collective se stávají inspirací i u nás. Posuďte sami.

Druhý den se v pražském Kongresovém centru Olšanka uskuteční Konference modliteb a chval. Akce se dělí na dvě části, Konferenci modliteb a Konferenci chval. Obě mají společné zahájení a zakončení, liší se prostředním blokem seminářů. Konferenci modliteb připravuje hnutí Modlitby 24-7. Tematicky bude zaměřená na přímluvné modlitby. Konference chval je určena hudebníkům a autorům chval. Mezi řečníky budou Kateřina Lachmanová, Jiřina Gina Čunková, Karel Řežábek, Viliam Šandor, Julo Slovák a další. Podrobné informace ke koncertu a konferenci jsou uvedeny na internetových stránkách http://www.worshippraha.cz.

Třetí chystanou akcí, která se uskuteční ve dnech 24. – 26. 8. 2017, je vsetínský festival UNITED. Letošní téma zní „Nenahraditelný“. Organizátoři k jeho volbě dodávají: „Co když není Ježíš Kristus jen možnou alternativou nebo inspirací pro naplněný život, co když je Nenahraditelný? Chceme ukázat na toho, který nenapsal žádnou knihu, nesložil žádnou píseň, nezaložil žádnou nemocnici ani školu a nevedl žádnou armádu, a přesto je o něm napsáno nejvíce knih a písní, uzdravil nejvíce nemocných duší a má nejvíce žáků a následovníků.“

UNITED je křesťanský open-air festival. Jeho multižánrovost se projevuje ve škále zastoupených hudebních stylů a spektru dalšího programu. Ten zahrnuje semináře, workshopy, službu modliteb a duchovního poradenství, divadlo, film a sporty. Aktuality a další informace ohledně příprav jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na profilu sociální sítě Facebook www.facebook.com/festivalunited.

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz