Nejspíš se tímto článkem neshodnu s většinou rodičů, pro které je svět tvrdé muziky naprosto cizí. A to právě proto, že jsem si troufl nazvat tento článek jako "tip na dárek". Protože už jen poslech prvních tónů kapely, o jejímž koncertě = potencionálním dárečku – chci psát, může někomu nahnat kopřivku. Proč? Protože každý jsme vyrůstali ve své době, které byla vlastní její hudba.

Rád ujíždím na hudbě Stryper, Petry, Glena Kaisera a dalších průkopníků křesťanského rocku či metalu. Dokonce mám velkou radost, že někteří z nich u nás již koncertovali. Ale to, co frčelo dříve, nejspíš objeví dnešní mladá generaci teprve později. Jejich doba má své kapely. Tak jako v době průkopníků se uměli např. na poli death metalu prosadit třeba křesťanští Mortification, dnes jsou to dle mého soudu metalcoroví August Burns Red. A právě ty je možné zažít živě 14. 3. v klubu Roxy v Praze. Víte, co poslouchají vaše děti? Neudělali byste jim (potažmo po tomhle objevu sobě) radost?

Tahle partička z Pensylvánie již od roku 2003 hodně rozčeřila vody metalu. I přes své křesťansky laděné texty jsou uznávanými hudebníky. Dalo by se říct, že jejich skladby si nemůžete poslechnout jednou – nemyslím tím, že to hned po prvních tónech vypnete – ale po opakovaném poslouchání objevíte novou a novou melodičnost. Co k tomu napsat víc? Fanoušci již o jejich koncertě v Praze jistě ví a možná se na něm objeví i někdo díky tomto článku.

Jak zní jejich poslední deska?

Pokud by se někdo pro podobný žánr skutečně nadchl, měl by zbystřit, protože v Německu se pravidelně před Vánocemi schází fanoušci rocku a metalu, aby si vychutnali některou velkou světovou hvězdu. Tato akce nese název Christmas Rock Night a termín jejího konání klepe na dveře. Letos 8. a 9. 12. jsou hlavním lákadlem třeba rockoví The Letter Black

nebo třeba Wolves At The Gate a mnozí další včetně u nás již vzpomínaných Theocracy. Pokud chcete objevovat další kapely, vodítkem mohou být předchozí ročníky, koho všeho si na tuto akci zvou.

Dalším tipem může být navštívit různé youtube kanály. O jednom z nich psal Marek Moškoř na svém facebookovém profilu Musicmixu: 

Pokud někdo z rodičů dočetl až sem a hodně se naštval, zkuste se uklidnit dalším tipem Marka Moškoře, který je sázkou na jistotu melodického rocku 80. let. Jedná se o tvorbu od nestorů křesťanské tvorby: Michael Sweet (Stryper) a George Lynch (Dokken).

 

Odkazy:

http://augustburnsred.com/

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz