Milí přátelé, po roce si Vás, kteří jste se v některém z uplynulých ročníků Čtení Bible 24 hodin aktivně do čtení zapojili, dovolujeme opět přizvat k účasti na této myšlence, která je v našem krajském městě Olomouc připravována již šestým rokem. Číst a naslouchat biblickým textům budeme od pondělí 26. března od 17 hodin. V případě Vašeho zájmu registrace ZDE.

Současně Vás zveme na bohatý program samotného festivalu Paschalia Olomucensia, jehož je 24 hodinové čtení Bible součástí. Zahájí ho literární večer v podání Hany Maciuchové, věnovaný významné osobnosti nejen města Olomouce.

Josef Karel Matocha byl arcibiskup, vlastenec a nekrvavý mučedník komunismu. V den jeho svátku 19. března si v Olomouci připomeneme jeho dramatický životní příběh. Vůbec poprvé tak uslyšíte z úst herečky Hany Maciuchové, která je s Olomoucí úzce spojená, pasáže z děl věnujících se životu a odkazu J. K. Matochy. Arcibiskupa (1948–1950), který se aktivně zasazoval o práva našeho národa, a vězně komunistického režimu.

Právě letos, v roce 100. výročí vzniku Československa a 130. výročí narození J. K. Matochy, je více než příhodné vzpomenout si na člověka bojujícího proti bezpráví a obětujícího vlastní svobodu i zdraví ve prospěch svého národa. Literární večer proběhne ve Velkém sále Arcibiskupství olomouckého od 17 hodin.

Letošní tzv. třešinkou na dortu bude koncert jeruzalémské rodačky a světově proslulé zpěvačky Yasmin Levy. Přijďte se zaposlouchat do tónů zpěvu v jazyce ladino, rytmů flamenka a sefardských tanců, které Olomoucí zazní zcela mimořádně. Více informací na www.yasminvolomouci.cz.

 

 

Programová nabídka festivalu Paschalia Olomucensia, kterou si určitě nenechte ujít:

 

· Literární večer s herečkou a rodačkou našeho kraje paní Hanou Maciuchovou: 19. 3. v 17.00 ve Velkém sále Arcibiskupství olomouckého

· Bible24: 26.- 27. 3. od 17 hodin v kapli sv. Jeronýma na olomoucké radnici

· Výstava Masaryk ve Svaté zemi: 8.- 25. 4. v Šantovce

· Yasmin Levy v Olomouci: koncert 9. 4. v 19.30 v kině Metropol

· Filmové středy: 11. a 18. 4. v aule Cyrilometodějské teologické fakulty

 

Kompletní program: www.paschaliaolomucensia.cz

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz