Zatímco loni jsme se mohli těšit na datum 2. června, kdy se podařilo dostat do Prahy Rend Collective, letos jako by se nic nedělo. Ale konec května a začátek června, to jsou víkendy, kdy je dobré se poohlédnout, zda se někde blízko nás neobjeví nějaká zajímavá kapela. A proč? Protože v Británii se odehrává neskutečný festival Big Church Day Out, díky kterému se v Evropě objeví ty nej kapely z oblasti světové křesťanské scény. Mrkněte sami na web festivalu a posuďte, že i letos bude opět z koho vybírat. 

My si alespoň kratičce zavzpomínejme na loňský koncert Rend Collective, kteří díky Big Church Day Out stihli navštívit i Prahu.

No a protože se do Británie ne každý z nás vydá, všude se najdou šikovní pořadatelé, kteří toho umí využít. Takže třeba Festival Lumen díky tomu loni přivítal Switchfoot.

A samozřejmě je jasné, že víkend má dva večery, takže kde se každoročně v tuto dobu odehrává ještě něco zajímavého? Je to maďarská Budapešť a večer nazvaný EZ A ZA NAP. A kvůli němu vlastně tento článek píši, protože zde se skutečně odehraje hudební lahůdka na dosah našim hranicím. Jedná se o večer chval, jejichž vyvrcholením bude koncert Worship Central spolu s Timem Hughesem a na závěr Crowder. Takže opět letos datum 2. června má co nabídnout.

Worship Central a Tim Hughes

Pokud vám přijde, že jméno Tim Hughes vám nic neříká, tak vám zkusím pomoci. U nás zdomácněla jeho píseň Here I Am To Worship a to troufnu si říci díky přezpívání kapely Timothy.

 

A k tomu The Best na křesťanské scéně dnes bezesporu patří Crowder.

 

Kdo se v sobotu 2. černa do Budapeště vydá, jistě tuší, že tohle bude opět nezapomenutelný nejenom hudební, ale především modlitební zážitek.

 

Odkazy:

http://ezazanap.hu/

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz