Důležitou součástí programu festivalu UNITED jsou semináře, které se konají během pátečního a sobotního odpoledne. Trvají zhruba hodinu a otevírají nejrůznější témata. V současné době jich organizátoři na internetových stránkách představují okolo dvaceti.

Teoložka Kateřina Lachmanová bude hovořit o obdobích krizí. Jedna z hlavních řečnic, Dita Targoszová, se bude věnovat odpuštění, na depresi se zaměří psycholožka Andrea Jarošová. Teolog Pavel Hošek otevře otázku strachu a boje s ním, na mužskou spiritualitu upře pozornost předseda Rady Církve bratrské David Novák. O obnově poutního místa Neratov přijede vyprávět místní duchovní správce Josef Suchár. Nevyžádané rady mládeži je název semináře, který povede kněz a vysokoškolský učitel Marek Orko Vácha. Promluvu věnovanou vztahům a chození bude mít pastor Jakub Limr.

Hlavní součást festivalu ovšem tvoří hudební složka. Hudební dramaturg Marek Moškoř blíže přibližuje kapelu Worship Central, nedávno uveřejněného hosta z Velké Británie: „Jsme rádi, že můžeme na festivalu představovat i umělce, kteří u nás nikdy nehráli. Pokud jste Worship Central ještě neslyšeli, určitě to napravte, protože rozhodně patří ke špičce současného uctívání. Chvály na festivalu povedou Josh Gauton a Luke Hellebronth, talentovaní hudebníci, kteří patří k mladým tvářím britského worshipu.”

K dalším zahraničním hostům patří skupiny Christafari, Divine Attraction, LZ7, Mate.O/TU a Nomad + Natives. Z česko-slovenských interpretů a kapel se představí Adonai, BCC Worship, duo Sima Martausová a Pavel Helan, Jiný rytmus, Lévi, Safenat Paneach a další. Novinkou letošního ročníku bude klubová scéna v Domě kultury.

UNITED je křesťanský open-air festival. Jeho multižánrovost se projevuje ve škále zastoupených hudebních stylů a spektru dalšího programu. Ten zahrnuje semináře, workshopy, službu modliteb a duchovního poradenství, divadlo, film, dětskou scénu a sporty. V loňském roce akci navštívilo na 4 500 účastníků.

Festival se uskuteční od čtvrtka 23. 8. do soboty 25. 8. 2018 ve Vsetíně.

 

Odkazy:

www.festivalunited.cz

www.facebook.com/festivalunited 

www.youtube.com/user/festivalunited/videos 

 

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz