Gratulujeme třem výhercům, kteří získali po dvou vstupenkách na festival United na Vsetín. Správná odpověď zněla, že festival se nejprve odehrával v místním kulturním domě, který letos po úpravě nabídne možnost zažít koncertní atmosféru ve stylu klubové scény. Na Musicmixu byly přestaveny kapely, které zde vystoupí a je se na co těšit.

Aioneth

Pod tímto názvem se skrývá kapela, kterou možná někteří znají pod původním názvem MlaSK (Mladí s Kristem). Jejich koncert bude úplně posledním bodem programu festivalu, takže to bude idální příležitost si naposledy zazpívat i zaplakat.

ASTRO

Jméno kapely je zkratkou pro All Stars Tribute Rock Orchestra. Uskupení v čele s ostravským hercem Jirkou Sedláčkem přiveze především rock’n’rollové kousky. S ansámblem, o kterém se donedávna nic moc nevědělo, zahraje také Pavel Helan a Roman Dostál (Oboroh) – což slibuje povedenou taškařici. Kapela má svůj profil na Bandzone.

Awaken Worship

Kapela z Kolína hraje odlehčené akustické chvály, které mají atmosféru unplugged koncertu. Klávesačka a zpěvačka Marie Tesárková taky píše moc fajn blog. Určitě se tam podívejte a přečtěte si, o čem zrovna přemýšlí.

BCC WORSHIP

Skupina z Bratislavy zavítá do Vsetína již počtvrté, tentokrát s pozměněnou sestavou. Letos 7. sprna vydali nové CD s názvem Elyon, takže je jasné, že uslyšíme i plno nových písniček.

Ellen Makumbirofa

Tato sympatická afro-češka je performenkou a vicemistryní ČR ve slam poetry (2016). Její tvorba je plná emocí, slovních hříček, odboček a nečekaných souvislostí. Očekávajte básně, slamy, písničky a kdo ví co ještě. Poslechněte si pěkný rozhovor s ní na radiu Wave.

Jindra Černohorský

Kazatel a písničkář, který je obklopen moc fajn hudebníky. O produkci jeho debutového alba se postaral Boris Carloff.

John de Jong

Asi všichni znají jeho písničku Mou cestu v rukou máš. John tentokrát představí projekt, který v sobě kombinuje hudbu a videoprojekci. Pomocí umění, příběhů a otázek otvírá v posluchačích prostor k intimnímu dialogu. Dalo by se dokonce říci, že vystoupení má jakýsi meditační charakter.

Knowbody

Brandon je charismatický tanečník a rapper, který je na pódiu jako doma. Na festivale už byl několikrát a jeho bezprostřední kontakt s lidmi oslovil každého. Koho nezmůže vejprask od LZ7, může se dorazit právě tady.

Miriam Kaiser

Kromě koncertování s houslovým triem právě nahrává své třetí album, Tanec strún. V česku prakticky neznámá umělkyně, kterou si na oslavu šedesátin letos v červenci pozvala Iva Bittová (!).

Noemi + Filip

Tento manželský pár spolu hraje v kapele Noemiracles, která nechyběla na minulých třech ročnících festivalu. Tvorbu kapely uslyšíme i tentokrát, ale v komornějším a intimnějším podání.

Nomads + Natives

Vzpomínáte, jak před několika lety kapela Reilly roztančila UNITED? S novou kapelou i písničkami se na známé místo vracejí manželé Dan a Noelle Huie. Debutové album Till We Are Home, které vyšlo na začátku letošního roku, obsahuje písničky, které mají potenciál oslovit každého.

ONMY

Nejmladší kapela na této scéně. Kluci mají energii a chuť vyvíjet se a tvořit. Bude zajímavé sledovat, jak využijí svůj potenciál.

Roman Dostál

Dlouhá léta působí v kapele Oboroh a v rámci své sólové dráhy vydal nedávno dvě kritiky oceňovaná CD. Poetické texty a charakteristický hlas přinesou jistě hluboký zážitek z jeho recitálu těm, kdo mu dají šanci nechat si promluvit do duše.

Safenat Paneach

Kapela změnila bubeníka a již několik měsíců pilně pracuje na nové desce. Obsahově půjde především o zhudebněnou tvorbu Ivana Magora Jirouse, básníka, který byl vězněný za totalitního režimu. Prvním singlem z nové desky je písnička Lodivod.

Na klubovou scénu se dostanou pouze účastníci festivalu s platnou vstupenkou.

 

Kromě hlavní scény, která nabídne české i zahraniční kapely je možné si vybrat i z další bohaté nabídky festivalu. Např. v letošním roce je možné navštívit více než dvacet seminářů. Zaměření témat bude do oblasti duchovního světa: Bože nechápu to (Martin Hasík), Nevyžádané rady mládeži (Marek Orko Vácha), vztahové: Spolu šťastně až do smrti (Jakub Limr), Výzva pornografie (Marek Macák), motivační: Krize jako šance (Kateřina Lachmanová), Strach a co s ním (Pavel Hošek), Deprese (Andrea Jarošová) a další.

Praktickou inspiraci, znalosti a dovednosti mohou účastníci získat na workshopech, kterých je připraveno 16. Zaměřeny budou do oblasti hudby, divadla, tance, grafiky, ale také blogování a storytellingu.

Pro nejmenší návštěvníky z řad dětí (5 – 10 let) je připravována dětská scéna. Děti bude čekat čas společného zpívání, tvoření, zábavy, ale i ponaučení a zamyšlení. Program bude doprovázen vlastní kapelou, která bude složená z dospělých a dětí. Pro děti jsou dále nachystána dvě divadelní představení. Rodiče mohou být spolu s dětmi po celou dobu jejich programu.

Kromě výše uvedeného programu mohou návštěvníci ve večerních hodinách shlédnout v místním kině komentovaná filmová promítání. Připraveno je také divadelní představení. Zájemci budou moci využít poradenskou nebo modlitební službu.

 

Odkazy:

www.festivalunited.cz 

www.facebook.com/festivalunited 

www.youtube.com/user/festivalunited/videos 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz