8. ročník křesťanského multižánrového festivalu UNITED navštívilo na 5000 účastníků, z toho na 250 účinkujících. 350 bylo členů organizačního týmu a dobrovolníků, kteří se starali o chod festivalu. Že festival není jen o hudbě, ale taky o zajímavých hostech, jsme již psali. Více jak polovina návštěvníků festivalu přijíždí ze dvou hlavních důvodů: je to jak hudba, tak taky mluvené slovo a setkání se zajímavými hosty.

I letos se organizátoři snažili tato očekávání nezklamat a kromě zajímavých kaple připravili více než 20 seminářů a 16 workshopů. Jako jejich vedoucí se představili Pavel Hošek, Kateřina Lachmanová, Jakub Limr, David Novák, Janette Oubrechtová, Josef Suchár, Dita Targoszová, Marek Orko Vácha, Vít Vurst a jiní.

Ředitel festivalu Petr Húšť letošní ročník hodnotí takto: „Jsem nadšen, že Vsetín se opět zaplnil lidmi, kteří přijeli vyjádřit Pánu Bohu svůj respekt, úctu anebo se přijeli o Pánu Bohu dozvědět více. Skvěle se povedly dvě nové scény. Klub s pódiem uprostřed i pouliční Ring s vyvýšenou tribunou měly úžasnou atmosféru. Opět mi udělalo velkou radost, že semináře byly často zaplněné do posledního místa a na některý se i při jeho opakování ve druhém čase stálo.“

„Z mého pohledu se UNITED stále více stává kvalitním a pohodovým a to díky velkému nasazení a obětavosti schopného organizačního týmu. Díky každému člověku, který se na letošním ročníku podílel. Díky všem účastníkům, kteří přijeli utvořit neskutečné společenství. To největší poděkování patří Ježíši Kristu, který nás propojuje, mění naše životy a povolává nás sloužit druhým. Jemu patří poděkování, že můžeme dělat UNITED ve svobodě s radostí a kreativitou. Díky Pane!“ dodává Petr Húšť.

Na festivalu zazněla i nová píseň od Simy Martausové Nenahraditelná, která k ní řekla i napsala: „..ahojte:-) a tu je odkaz na celé video k piesni Nenahraditeľná:) pesnička vznikla,keď som sa raz "modlila hudbou"..takže nepatrí nijakému mužovi:-)..ale tomu,čo ma stvoril:-)
Krásny deň všetkým a ďakujem,že s vami môžem zdieľať svoju radosť z hudby.“

 

Atmosféru jednotlivých dní se pokusili organizátoři zachytit do krátkých videí, které naleznete prozatím na facebooku:

Čtvrtek https://www.facebook.com/festivalunited/videos/1907177105987826/ 

Pátek https://www.facebook.com/festivalunited/videos/398832463983092/ 

Sobota https://www.facebook.com/gedeon.drapak/videos/1897385433689414/ 

 

Záznamy zajímavých seminářů najdete v archivu, zde najdete i festivalové noviny, které se pokusily zachytit atmosféru festivalového dění.

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz