Po celém světě jsou lidé, kteří šli za voláním a vnuknutími od Boha. Rozhodně mezi ně patří Pete Greig. Nejenom že se snaží mluvit o iniciativě modliteb 24/7, ale je taky moderátorem obrovského festivalu ve Velké Británii s názvem Big Church Day Out. Proč ale psát o festivalu, kam se asi většina z nás nepodívá? Festival se začal natolik rozrůstat, že pro množství návštěvníků a velkou vzdálenost na dojezd se pořadatelé rozhodli dělat festival 2 víkendy. Letos sice mají jen jeden, ale i tak se díky tomu dostanou do Evropy nejznámější kapely z celého světa. A protože mnozí pořadatelé toho využijí a udělají jim turné, tak i my máme pak některé z nich na dosah.

Abyste nasáli alespoň skrze video atmosféru festivalu, stačí si zadat na Youtube jen název festivalu a možná objevíte i celý koncert svých favoritů. Neskutečným zážitkem účastníků se stávají večery u ohně pro ty, kdo zde kempují. Právě zde se můžete jen tak akusticky setkat a zazpívat si třeba se svou oblíbenou kapelou.

Takhle jste si mohli zazpívat např. s REND COLLECTIVE

Pokud by vás mrzelo, že se tam letos opět nedostanete, alespoň malá ochutnávka těch, kapel, které tam letos vystoupí.

Na závěr zpět k již zmíněnému moderátorovi festivalu Petu Greigovi. U nás vyšla od něj kniha „Když Bůh mlčí“ o nevyslyšených modlitbách. 

Pete s tímto tématem byl taky hostem konference modliteb 24/7 v Brně 2016.

Odkazy:

https://bigchurchdayout.com/

https://www.facebook.com/thebigchurchdayout

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz