Stýská se vám po společném koncertě, chvále? Máte příležitost přijít zažít 2 odpoledne se slovenskými Timothy a našimi Good Work. Obě akce se uskuteční vždy od 16.00-19.00 a první bude v pátek 24. 7. v zámecké zahradě v Hranicích na Moravě a den poté v sobotu 25. 7. v klášterní zahradě v Litomyšli. Vstup je volný.

 

Co o celém odpoledni píší na stránkách města Litomyšl? 

 

Úvodní slovo bude patřit zástupcům litomyšlských církví. Akci organizace Credo za pomoci města Litomyšl. 


Po roce se do Litomyšle vrací slovenská kapela Timothy. Vznikla v Prešově v roce 1991 a stála také u zrodu prvního ročníku CampFestu – největšího slovenského worship open air festivalu. Worship se překládá jako uctívání, případně jako chválení. Timothy doslova znamená: „ti kteří chválí Boha.“ Sama kapela říká: “Nechceme o našom Bohu iba hovoriť, ale chceme Ho aj osobne poznať!“ Za roky působení vypilovala kapela ty nejkrásnější chvály ve slovenském jazyce. V nástrojovém obsazení nechybí kytara, housle, ale ani bicí či klávesy.

 

Druhým vystupujícím bude skupina Good Work. Kapela se podle svých slov snaží bořit mýty a zažité představy o škatulkování hudby. Repertoár skupiny je důkazem umění o propojování hudebních stylů. Přiznány jsou folklórní kořeny řady muzikantů, které se dokonale pojí se soudobým popovým projevem kapely jako celku. Koncerty v podání této skupiny jsou strhujícím zážitkem a doslova i pastvou pro oči. Do rytmu dokážou rozhýbat nejen mladé posluchače, ale i ty starší, kteří si rádi zavzpomínají na svá mladá léta.

 

Posledním hostem je Pavol Strežo, který bude celé odpoledne moderovat a bude mít i evangelizační slovo.

Odkazy:
https://www.timothy.sk/ 
https://cs-cz.facebook.com/kapela.timothy/ 
https://www.goodwork.cz/ 
https://www.facebook.com/goodworkcz/ 

 

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz