UNITED CITY je název konceptu, který pro letošní rok představili organizátoři festivalu UNITED. Namísto dvou dnů a jednoho večera na jednom místě se uskuteční tři jednodenní akce v různých městech. První zastávkou bude západočeská Plzeň. Následující den se dění přesune do Litomyšle. Poslední lokalitou pak bude město Vsetín.


Na otázku „Proč bude letos UNITED jiný?“ odpověděli organizátoři následovně: „Tato změna nám dává daleko větší šanci, že se festival bude konat i v případě dalších pandemických opatření. Ve všech lokalitách jsme zvolili venkovní areál, kde se budou moci návštěvníci rozptýlit.“
Na každé zastávce UNITED CITY jsou na programu hudební vystoupení, semináře, promluva hlavních řečníků a vystoupení taneční skupiny UNITED DANCE. K dispozici bude dále duchovní poradenství a modlitební místo organizované hnutím Modlitby 24-7.


„Na začátku roku jsme byli v kontaktu s denominačními vedoucími mládeží. Ti výrazně podpořili naše plány a uvažování o festivalu UNITED v létě 2021. Vidíme společně únavu mladých lidí z online prostředí. Stále častěji vyskytující se negativní jevy jako je ztráta motivace, hluboká frustrace, deprese. Chceme proto s mladými prožít pestrý festivalový den, přinést povzbuzení a Boží perspektivu v této náročné době. Kromě toho vnímáme, že nám Pán Bůh předkládá nový směr, kam se má festival ubírat,“ dodává Daniela Hurtová, ředitelka festivalu.
Akce se uskuteční od čtvrtka 19. 8. do soboty 21. 8. 2021. Modleme se spolu, ať to situace dovolí. Účast přislíbil v ČR dobře známý a velmi oblíbený: Martin Smith (UK). Čeká nás setkání s velkou osobností světového worshipu. Martin dorazí tentokrát bez kapely, pouze se svým synem, který ho bude doprovázet. Vystoupí ovšem na všech třech programech – v Plzni, v Litomyšli i na Vsetíně.

„Frontman kapely Delirious?, autor světových písní chval a zároveň zpěvák s osobitým až prorockým charismatem. Na pódiu i mimo něj je mužem plným energie a zaujetí pro Boží věci, přičemž mu nechybí upřímnost ani pokora. Řada jeho písní zdomácněla i v České republice,“ tak Martina Smithe představují pořadatelé.

Z česko-slovenské křesťanské scény vystoupí kapely Adonai, Isaac Records, MeloDive, Pavel Helan a Timothy.

Kromě hudby jsou na programu semináře, promluvy řečníků, vystoupení taneční skupiny UNITED DANCE, duchovní poradenství a modlitební místo organizované hnutím Modlitby 24-7. Další prostor je vyhrazen sportovním a volnočasovým aktivitám, které budou uzpůsobeny pro každou lokalitu na míru.

"Atmosféra jednotlivých měst bude neopakovatelná. Zveme účastníky nejen na kvalitní program, ale také na příjemně strávené odpoledne při sportech nebo pikniku s přáteli. Zejména plzeňský sportovní areál a litomyšlská zámecká zahrada k tomu přímo vybízí. Ve Vsetíně bude navíc rozšířená nabídka seminářů," dodává Daniela Hurtová, ředitelka festivalu.

Projekt UNITED CITY bude zahájen ve čtvrtek 19. 8. v plzeňském multifunkčním areálu Škodaland. Následující den se dění přesune zámeckého parku v Litomyšli. Poslední zastávkou bude v sobotu 21. 8. 2021 město Vsetín.

Odkazy:
https://www.festivalunited.cz 
https://www.facebook.com/festivalunited 
https://www.instagram.com/festivalunited 
https://www.youtube.com/festivalunited 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz