Pořadatelé festivalu VOX 011 i letos vyhlásili soutěž, ve které příznivci křesťanské hudby mohli pomocí SMS zpráv hlasovat pro kapely, které dosud na tomto festivalu nevystoupily. Hlasování probíhalo od 1. října do 12. listopadu 2011, soutěžilo celkem čtrnáct interpretů z Čech, Moravy a Slovenska, pro které hlasovalo více než tisíc lidí.

Na prvním místě se s celkovým počtem 281 hlasů umístila kapela Song inThe Night (SK). Druhé místo (275 hlasů) patří skupině By Faith (CZ) a na třetím místě s 271 hlasy je skupina Elementum (CZ). Kapely na prvním a druhém místě zahájí půlhodinovými sety letošní ročník festivalu VOX. O absolutním vítězi soutěže rozhodne publikum přímo v průběhu festivalu a vítěz získává možnost vystoupit na příštím ročníku se svým programem ve stejné délce jako ostatní kapely. Z loňské soutěže takto postoupila kapela Eliata.

Předprodej vstupenek

Vstupenky na festival lze pořídit za zvýhodněnou cenu 200 Kč, a to buď do 21. 11. po internetu nebo do 25. 11. na několika prodejních místech v Praze. Podrobnosti jsou uvedeny na webu festivalu.

Ubytování

Pořadatelé festivalu nabízejí mimopražským návštěvníkům jednoduché a levné ubytování se snídaní v Praze - Kunraticích, které je nutné si zarezervovat přes formulář na webu festivalu do 25. 11. nebo vyčerpání kapacity místa.

Více o festivalu

VOX 011 chce přinést průřez tím nejlepším z tvorby hudebních skupin reflektujících poselství evangelia. Volně navazuje na deset ročníků festivalu Vox Clamantis, který se v 90. letech stal známou, kvalitní a žánrově pestrou přehlídkou domácích i zahraničních účinkujících. Hudba prezentovaná na VOXu by měla být vyjádřením svobody uměleckého projevu bez hranic konfesí.

 

Festival bude i letos žánrově pestrý, v rozmezí od rocku přes pop a hardcore až po worship; představí se české kapely MICHAEL, NOVÉ MĚCHY, RUNAWAY MY SON a ELIATA, ze Slovenska dorazí SIMONA MARTAUSOVÁ a kapela eSPé. Slovem provází stejně jako v loňském roce Petr Húšť.

Program dne zahájí výherce SMS soutěže NOVÁ TVÁŘ FESTIVALU VOX.

Akci pořádá Arcidiecézní centrum pro mládež, Sdruženi Pyramida a hudební vydavatelství Rosa za podpory Společnosti pro duchovní hudbu a Psalteria, o. s. Maranatha, Nadace Život umělce a Ministerstva kultury. Benefiční výtěžek bude věnován středisku Naděje v Praze.


Osmý ročník festivalu se koná v sobotu 26. 11. 2011 od 14 do 22 hodin, v prostorách Pastoračního střediska, Praha 6, Kolejní 4 (metro A – Dejvická).

 

Vstupné 250 Kč na místě (do 21. 11. v internetovém předprodeji a několika místech v Praze za 200 Kč), děti 6 – 12 let 60 Kč, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma, vstup je bezbariérový. Pořadatelé po předchozí dohodě též nabízí návštěvníkům festivalu jednoduché přespání v Praze.

Lucie Haschková, koordinátorka příprav festivalu

Odkazy:
www.vox.signaly.cz

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz