VOX 2012 chce přinést průřez tím nejlepším z tvorby hudebních skupin reflektujících poselství evangelia. Volně navazuje na deset ročníků festivalu Vox Clamantis, který se v 90. letech stal známou, kvalitní a žánrově pestrou přehlídkou domácích i zahraničních účinkujících.

 

Hudba prezentovaná na VOXu by měla být vyjádřením svobody uměleckého projevu bez hranic konfesí.

Festival bude i letos žánrově pestrý, hlavními hosty jsou slovenská worhipová legenda Timothy, která se po několika letech opět vrací koncertovat v Praze a mladá německá indie-popová formace Same Same Here. Dále vystoupí rapper Kalwich, plzeňské trio MeloDive, rocková alternativa Blabovy stromy a loňský vítěz soutěže Nová tvář festivalu Vox slovenští Song inThe Night. Program dne zahájí dva finalisté letošní soutěže Nová tvář.

Jako bonusový program festivalu připravili organizátoři seminář Mariána Lipovského a kapely Timothy na téma chvála a uctívání.

Akci pořádá Arcidiecézní centrum pro mládež, Sdruženi Pyramida a Rosa – hudební vydavatelství, za podpory Ministerstva kultury a Česko-německého fondu budoucnosti.

Festival Vox je tradičně akcí benefiční, letošní výtěžek benefice bude věnován Centru dětí a mládeže Teen Challenge Praha.

Devátý ročník festivalu se koná v sobotu 24. 11. 2012 od 14 do 22 hodin, v prostorách Pastoračního střediska, Praha 6, Kolejní 4 (metro A – Dejvická).

Vstupné v předprodeji přes internet a vybraných křesťanských knihkupectvích je 200 Kč, je 250 Kč na místě děti 6 – 12 let 60 Kč, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma, vstup je bezbariérový. Pořadatelé po předchozí dohodě též nabízí návštěvníkům festivalu jednoduché přespání v Praze.

Odkazy:
www.festivalvox.cz

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz