V sobotu 22.11.2014 se v Praze uskuteční 11. ročník festivalu VOX . Festival bude zahájen v 15:00 hod. a potrvá do 22:00 hod. Místem konání jsou prostory Pastoračního střediska, Praha 6, Kolejní 4 (zastávka Metra A Dejvická). Během odpoledne a večera se celkem představí 5 kapel a interpretů.

 

 

 

 

Ještě něž přistoupím k představení kapel,  nedá mi to ne nabídnout upoutávku na festival s jedním z hostů, na kterého se osobně hodně těším.

 

 

Jako první vystoupí pardubický rapper Kalwich se svou doprovodnou kapelou. Kalwich v letošním roce vydal své 3. album s názvem Gentleman.

 

 

Další vystupující, písničkář Pavel Helan, se účastnil několika talentových soutěží a hudebně působil v Čechách a zahraničí. V letošním roce pořádal Ajfon tour.

 

 

Kapela Jedním srdcem kromě svého působení v královehradeckém sboru Mozaika, vystupuje na konferencích a festivalech. Jejich píseň Chci zářit se stala hymnou letošního ročníku festivalu UNITED.

 

 

Šestičlenná skupina Safenat Paneach vznikla v letošním roce. Ač na Voxu veřejně vystoupí poprvé, není potřeba pochybovat, že jde o pány muzikanty. Jak o sobě píší: „V únoru 2014 jsme se poprvé sešli ke hraní ve složení Vojta (kdysi Bez Iluze, Ram Adonai, Veselá zubatá), Michal (RA), Honza (RA, Manahem, Blue Zebra3), Pirát (RA, Manahem, Asmodeus, haha), Čápa (Noi, Veselá zubatá, Baby Dorado live) a Petr (Noi, Goro, 4Word Letter, Baby Dorado). Zkoušíme dělat písničky z textů Magora Jirouse, Zahradníčka, Reynka, ale třebas taky Skácela.“

 

Hlavním zahraničním hostem festivalu VOX bude finská formace HB. Skupina již v minulosti v Česku vystupovala na festivalech Fryyfest a UNITED. Pražský koncert odehrají v čele se zpěvačkou Johannou Aaltonen, která se vrátila do sestavy kapely.

 

 

Vstupné v předprodeji přes internet a v kamenných obchodech v Praze činí 220 Kč, 250 Kč na místě. Děti ve věku od 6 do 12 let 60 Kč, držitelé průkazů ZTP a ZTP/P mají vstup zdarma. Vstup je bezbariérový.

 

Akci pořádá Arcidiecézní centrum pro mládež (ADCM), Sdružení Pyramida, o. s. a Rosa – hudební vydavatelství, za podpory Magistrátu hl. m. Prahy, Ministerstva kultury a nadace Život umělce.

Odkazy:

www.festivalvox.cz

www.facebook.com/festivalvox

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz