Jak mnozí z vás jistě ví, Pavel Helan navštívil krásnou hanáckou metropoli Olomouc, aby svým vystoupením vnesl radost, humor a optimismus do našich srdcí a nás samotných. Pavel Helan přijal pozvání a skrze toto pozvání v rámci své Jarní tour 2015 rád zavítal mezi studenty a nejen je. A tak ti z vás, kteří jste se nemohli zúčastnit tohoto koncertu, přináším malé ohlédnutí.

Na začátku koncertu nás Pavel Helan naladil vtipnou písní „Zahrádka“, při které jsme se mohli naučit ptačí zpěv Pěnkavy. Kdo jste příznivci Pavla Helana a pravidelní návštěvníci jeho koncertů, jistě jste si všimli jeho hudebních vynalézavostí, nápadů, kreativity…

Myslím si, že nejen mě překvapilo, jak Pavel dokázal různě měnit, přidávat, mixovat hudební tóny, přidávat do svých písní vítr nebo jiné zvuky. A všechny tyto kreativní tvořivosti vznikli skrze smontování různých jednoduchých věciček do jedné velké věci. Je obdivuhodné, jak mohou tyto věcičky obohatit vystoupení.

Skrze jeho písně jsme se mohli virtuálně ocitnout např. na jižní Moravě, v letadle, na metalovém koncertě nebo u babičky. Nechyběla také překrásná píseň „Tráva“.

Pavel na koncertě zmínil a zazpíval také písně od svých oblíbených interpretů – U2 a Depeche Mode. Zazpíval i píseň od Richarda Mullera.

Na závěr koncertu nechyběla jeho velmi známá písnička „iBůh“, kterou zná snad každý z vás.

Jeho vystoupení bylo zakončeno obrovským potleskem. Po chvilce odešel, ale opět se objevil na pódiu a pozval si dva hosty s houslemi, aby nám zahráli a zazpívali hlubokou píseň „Můj Bůh, je můj štít“, která byla zakončena opět potleskem.

 

Byl to KRÁSNÝ KONCERT, který nás všechny určitě obohatil. Ti z vás, kteří jste ještě nebyli na žádném koncertě Pavla Helana, neváhejte a URČITĚ navštivte. Stojí to opravdu za to!

A na závěr OBROVSKÉ DÍKY patří Pavlovi Helanovi, že zavítal mezi nás a vytvořil kouzelnou atmosféru, pohodu a úsměv na tváři.

A také VELKÉ DÍKY patří o. Šupolovi, který se nemálo podílel na přípravě vystoupení a který pozval Pavla Helana do Olomouce.

 

Na závěr vám přináším krátké ukázky z koncertu Pavla Helana, který proběhl v Olomouci v U-klubu.

 

TRÁVA

 

METAL

 

JARO


2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz