Interpreti

Charita je v kontaktu s mnoha lidmi, kteří se dostávají do nesnází. Vyhlásili sbírku pro rodiny zasažené pandemií a napsali k ní: „Pandemie covid-19 vtrhla do života mnoha lidí a napáchala obrovské škody. Někdy je připravila i o živitele. Na pomoc takto zasaženým rodinám pořádá Charita Česká republika sbírku „Naděje se vrátí“, která jim pomůže překonat existenciální, sociální i zdravotní dopady krize. Pomyslným srdcem sbírky je stejnojmenná píseň Davida Deyla.“

Nedávno jsem objevil zajímavé chvály, o které bych se rád podělil. Na YouTube na mě vyskočil v nabídce zpěvák se jménem Pavel Malík. A protože mě jeho české verze známých světových chval zaujaly, rozblikal jsem si podrobnosti u jeho videí a najednou jsem zjistil, že se jedná o celý projekt s vlastním webem. 17. 4. zde Pavel napsal o vzniku celé myšlenky: „Když se vrátím v myšlenkách k okamžiku, kdy ke mně náš Táta skutečně promluvil, jsem stále nadšený jako malé dítě. Myslím, že to je opravdový okamžik prožitého štěstí. Již dlouho, asi šest let, jsem se modlil za sebe, za službu. Bože, stále nevím, jakou cestou chceš, abych se vydal. Jednou však Bůh, familiárně Táta, rozhodl ke mně promluvit tak, že to změnilo mou životní cestu.

Když se podívám zpět, vidím na našem webu první zmínku o Jeremy Campovi v roce 2009. Od té doby se stalo mnoho událostí, mezi ty pozitivní se u mě řadí možnost 2x si poslechnout Jeremyho živě. Další velkou pozitivní událostí zajisté je, že přestože svět zaplavily zprávy o vypuknutí pandemie koronaviru, právě na jejím začátku vešel do kin životní příběh Jeremyho. Přestože jsem jej znal a věděl jsem, co mě čeká, neubránil jsem se dojetí. Děkuji Bohu, že napříč utrpením, které se stává součástí našich životů a my jej zpočátku nechápeme, dokáže nám stát nejblíže a dotýkat se skrze to, co prožijeme, srdcí druhých lidí.

Někoho uvrhla tato doba koronaviru do těžkých situací, ale někdo dál rozdává z toho, co dostal a nemůže si to nechat jen pro sebe. Mezi takové pro mě patří Jirka Rain, frotman kapely Sebatien, kytarista v kapele Citron, můj kamarád. Když jsem objevil jeho svědectví o hledání a nalezení víry, byl jsem dojat a musel jsem se mu ozvat a poděkovat za velkou otevřenost.

Film je natočen na základě skutečných událostí a je o vzniku jedné křesťanské písně, která ve své době trhala americké hitparády – I Can Only Imagine. Příběh je ale i o nenávisti, víře, odpuštění a lásce. Poté, co matka utekla, vyrůstá Bart Millard (J. Michael Finley) jen s otcem (Dennis Quaid). S otcem, který ho fyzicky i psychicky týrá, a Bart už od mala hledá útěchu v hudbě. Hned po maturitě utíká z domova a na cestách se přidává k jedné amatérské kapele. Když se jim pořád nedaří prosadit se, Bart to chce vzdát. Jejich čerstvý manažer mu ale poradí, ať se při psaní textů inspiruje svou vnitřní bolestí. Bart se tedy vrací domů. A to, co od té chvíle zažívá, je nečekanou a silnou inspirací pro vznik písně, jež obletěla svět.

Možná ji znáte, možná ještě ne. Důležité však je, že skupina Way to go nově představuje zamilovanou píseň “V jehličí”. Ta se stala první vlaštovkou, která z připravovaného alba spatří světlo světa. Way to go se však rozhodli milostný příběh dvou lidí posunout ještě o kousek dál a přicházejí tedy navíc s originálním klipem, jenž vzešel z dramaturgickorežisérského pera Janky Ryšánek Schmiedtové.

Když celý svět postupně ochromil koronavir a k nám se dostávaly zprávy o problémech v různých částech světa, tak jsem si při zprávách o Brazílii vzpomněl na kamaráda bubeníka Stanleyho Jahodu (dříve kapely Generace, VITACIT, Merlin, Motorband, Marek Ztracený a Marta Jandová), který se tam oženil se zpěvačkou Thabatou Oliver (dříve kapela Christafari z USA). Jsem vděčný za festival UNITED, díky kterému se několik lidí zde nejenom potkalo, ale taky se později vzali a dnes jsou manželé. A tak jsem se rozhodl jedněm takovým napsat a poprosit o rozhovor. Odpověď z Roi de Janeira byla překvapivě blesková, užijte si ji.

Jak říká Braňo Letko z Lámačských chval, oni nehrají koncerty, oni se modlí a Pán Bůh skrze to může konat své dílo, uzdravovat, promlouvat. Každé jejich nové video z nějakého setkání je plné svědectví o Božím působení. V poslední době s nimi jezdí svědčit i vězni, kteří se díky jejich službě obrátili ve věznicích napříč Slovenskem a Českem. Unikátní je taky video z chval přímo ve věznici v Rýnovicích.

Kapela RED vznikla v roce 2000 díky přátelství mezi zpěvákem Michaelem Barnes a dvojčaty Anthonyem a Randyem Armstrong. Tři členové se přestěhovali z Pensylvánie do Tennessee, aby se zaměřili na svou kariéru, a připojili se ke kytaristovi Jasen Rauch. Kapelou prošlo několik různých bubeníků, ale tito čtyři šéfové zůstali jádrem kapely RED.

„KONEČNĚ. První nová píseň v tomto roce. Jsme tak vděční, že se s ní můžeme s vámi podělit. Tato píseň se zrodila z potřeby připomenout si, kdo má moc nad tím vším, co se kolem nás děje,“ říkají  členové Rend Collective k nové písni.

Zpěvačka Sima Martausová miluje přírodu a má absolutní respekt k životu. Její nový singl s názvem Za život v hore vyjadřuje jednak její osobní názor na některé druhy „luxusu a požitků“, ale na druhé straně i radost a dík za to, že ne v každém případě je to ztracené a že všechno se dá dělat i s úctou a respektem k přirozeným zákonům přírody a života v ní.

Skalní fanoušci již jistě ví, že se letos mohou opět živě setkat se Skillety. K jejich novému albu Victorious, které vyjde v létě, připravují taky turné. Díky němu je můžete slyšet nejblíže 25. 11. v Bratislavě, 27. 11. v Brně a 28. 11. v Praze. A pozor, pořádající Rock for People se rozhodli během následujících 3 týdnů rozdat v soutěži na svém facebooku 50 vstupenek na libovolný koncert, který pořádají.

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz