Aaron Shust se narodil v Chicagu a začal zpívat v kostele již jako velmi malý kluk, tehdy mu byly tři roky. Úspěch se dostavil a dnes se může chlubit cenami jako "Skladatel roku","Píseň roku", nebo i Dove Awards v roce 2007 za píseň "Můj Spasitel, můj Bůh“.

 

Aaron vyrůstal nedaleko Pittsburghu. Odmalička navštěvoval lekce klavíru, později studoval hudební teorii na Toccoa Falls College v Gruzii a začal vést chvály v kostele Perimeter. V roce 2000 začal nahrávat své album.

Jeho druhý singl "Můj Spasitel, můj Bůh" byl vypuštěn do éteru 20. ledna 2006. Píseň však byla hrána na křesťanských rozhlasových stanicích již kolem Vánoc 2005. 17. dubna se vyšplhala tato píseň na 1. místo hned v šesti různých hodnoceních. Digitální stahování písně dosáhlo 75,000 kopií, a na iTunes si udržela 1. místo v kategorii Christian a gospel déle než tři měsíce. Po tomhle albu již fanoušci očekávali další a dnes se mohou radovat ze 7 dalších z pera tohoto hudebníka a skladatele.

Když nenahrává nebo není na turné, Shust žije mimo Pittsburg v Pennsylvanii se svou ženou Sarah a s jejich syny - Daniel, Nicky a Michael. Zároveň vede také  chvály v jeho domovském kostele v Aliquippa v Pennsylvanii.

Aaron a jeho žena Sarah byli i v těžkých situacích pevní ve víře. Jeho druhému synu Nicky byla diagnostikována vzácná nemoc - eosinofilní esofagitida. A jeho třetí syn Michael se narodil s Downovým syndromem, se srdeční vadou a ztrátou sluchu. Aaron a jeho žena měli stále své oči upřeny na Krista a to právě skrze své bolesti. Dokonce zažili moc Božího uzdravení. "Moje žena Sarah velmi silně cítila, že musí vzít Michaela na modlitební setkání v New Yorku. Na setkání ho přivedla do popředí. Během modlitby začal plakat, a ona si nebyla jistá proč," vysvětluje Aaron. "Druhý den ráno mi moje žena volala, plakala a říkala, že volala Michaela jménem a on poprvé otočil  hlavu. Ve 14 měsíci reaguje na volání svého jména. Následující pondělí jsme dostali klinický důkaz. Má plný rozsah sluchu. Vyrazilo mi to dech, že se Bůh rozhodl léčit tímto způsobem.

"Jsme svobodní jít nad rámec, jsme svobodní milovat, jako Bůh miloval nás, jsme svobodní odpustit ostatním, jak odpustil nám, a to je svoboda, kterou máme v Kristu."

 

Píseň, za kterou získal Aaron Shust cenu Dove Awards - "My Savior My God"

 

 

 

Rozhovor s Aaronem Shust

(převzato z The Christian Post)

 

Kdy jste začal hledat Boha skrze svou muziku?

Rozhodl jsem se pozvat Ježíše do svého srdce, když mi byli čtyři roky, i když jsem si říkal, to mi bylo devět, že jsem si plně neuvědomoval, co moje rozhodnutí znamenalo. Když mi bylo 13, sledoval jsem video z živého koncertu Michael W. Smitha a vzpomínám si, jak jsem říkal: "To je to, co chci dělat." Zpíval jsem v kostele, když mi byly tři roky, chodil jsem na klavírní lekce, hudba byla mojí činností mimo učební osnovy. Studoval jsem hudbu na vysoké škole, a pak se přesunul na plný úvazek do Atlanty v roce 2000.

Bůh v podstatě staví kroky před námi, a my bychom měli být pečliví, abychom je následovali.

 

Co byste řekli přímo některým z vašich fanoušků, kteří čelí těžkosti, zejména nyní, když ekonomika je hrozná a oni při pohledu na vás a vaší hudby hledají inspiraci?

To, co vidím já, že dělám v mé hudbě, a jako vůdce uctívání, je, že jsem se snažil vytvořit písně, které umožňují lidem zapojit se do uctívání, aby poznali, kdo je Bůh. Bůh je svrchovaný, Bůh je všemocný, Bůh je milující, Bůh je pod kontrolou - a doufám, že tento obraz, který se snažím malovat, je přesný, a umožňuje posluchači třeba připomenout, že náš Bůh je důvěryhodný. Má vyšší plán pro nás, a to i v případě, v době, kdy nemůžeme pochopit, co se ve světě děje s našimi životy, můžeme věřit v Boha.

 

Už jste někdy v určité fázi svého života zažil pocit, že ztrácíte víru?

Rozhodně jsem měl zlomení, bolest a těžkosti v různé míře - zvláště, když můj kluk byl v nemocnici a my jsme zažívali stres ve vztahu.

Ale je to legrační, protože  v poslední době jsem si dělal test na duchovní dary. Moje žena měla dar na nedělní školy, a ukázalo se, že můj top dar byl dar víry.

Všichni máme stres v našich životech, ale bez ohledu na to, co to bylo - nemoc, smrt, napětí, mohu říci, že z milosti Boží nekolísám ve víře, že On je dobrý, On je svrchovaný, a že On je Láska.

 

Kteří křesťanští hudebníci vás inspirovali jako křesťanského umělce konkrétně?

V roce 2007, jsem dělal turné s Michaelem W. Smith, a to bylo neuvěřitelné. Poslouchám hodně DC Talk a Third Day, a také jsem se dostal na turné s Toby Mack v roce 2007 na svém vánočním turné.

 

Co má píseň "Můj Spasitel, můj Bůh," skrze kterou jste vyhrál Dove awards, znamenat pro Vás?

Ta píseň je znakem toho, v co já věřím a toho, co je nejvíce drahé mému srdci. Použil jsem slova doslovně ze starého hymnu, a napsal hudbu. Když jsem poprvé četl tato slova v tomto zpěvníku, okamžitě mě chytila za srdce. Nechápu všechny tajemství Boha a jeho dokonalý plán, ale já vím, že On je můj Spasitel, a On je vždy k dispozici a vždy bude. Chtěl jsem shrnout, co jsme zpívali ve sboru, a udělat verše meditativním způsobem. Chtěl jsem mít jistotu, že tato píseň, kterou jsem zpíval noc co noc po celá léta, byla odrazem toho, v co jsem hluboce přesvědčen.

 

ODKAZY:

http://aaronshust.com/site/

 

We are free

 

 

God of Brilliant Lights

 

My Hope is in You

 

Unto us

 

The One


2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz