Strona B je pětičlenná polská hudební skupina, založená v roce 2008. Jejich hudební žánr se nese ve stylu rocku. Jejich texty jsou inspirované realitou i Písmem svatým odkazující na naše každodenní životní rozhodování, které se staví na cestu člověka. Odtud název kapely.

Název kapely symbolizuje „dvě cesty“ o kterých se mluví v knize Deuteronomium: … „Předložil jsem před vás život a smrt, požehnání a prokletí. Vyberte si život, abyste žili vy i vaše potomstvo."

Vznik kapely: "V roce 2003 se v naší farnosti objevil Arzen – kněz, vášnivý bubeník, renesanční muž a šílenec Boží v jednom. Díky němu všechno začalo. Byl to on, obrovský nadšenec pro hudbu. To jeho velké nadšení nás přitahovalo více k církvi, která dříve nebyla pro nás tou zajímavou cestou. Po nějakém čase se ukázalo, že místo venkovských akcí s pivem a diskoték, jsme raději trávili čas "obtěžováním" nástrojů a hlasivek. Návštěvy kostela byly dříve sporadické a nucené, ale později se staly trvalou a pravidelnou součástí našeho života."

"V tomto období se toho hodně stalo. Workshopy, rekolekce, koncerty, vystoupení a různé výjezdy se staly našim každodenním chlebem. V celém tomto zmatku se zrodil projekt Strona B. V roce 2008 došlo k zásadní změně v našem složení a projekt zvolil úplně nový směr."

 

ODKAZY:

http://www.stronab.com/

 

 

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz