Polská zpěvačka Magda Anioł si jednou začala uvědomovat, že vlastními silami může udělat jen málo. Začaly hodinové rozhovory s přáteli a pomalu se probouzela víra, že Někdo přece musí existovat. To, co se dělo v jejím nitru, se odrazilo i v její hudbě.

 

Její život je spojován se Śląskiem, což je místo, kde se narodila. V Katowicích vystudovala hudební školu – klasická kytara. Dále studovala obor hudební výchova, zabývala se i country muzikou.

Založila vlastní kapelu, se kterou vyhrála konkurz „Chci být hvězda“ organizovaný rádiem Katowice. Od roku 1995 hraje v kapele s kytaristou a skladatelem Adamem Szewczykem, za kterého se později vdala.

V roce 1999 vystupovali na festivalu Polskiej Piosenki v Opole. V tom samém roce vydali své první album skupiny Magda Aniol nesoucí název „Co to jest?“. Ve svém hudebním životě vyhrála i několik soutěží.

Magda je vdaná, má čtyři děti. Vedle divadelní činnosti a vystupování na koncertech učí hudební výchovu ve škole v Katowicích. Doposud vydala 11 alb.

Magda Anioł a její alba jsou také typickým příkladem profesionálního přístupu k moderní křesťanské hudbě. Technické kvalitě nahrávky, hitovosti melodií a zpěvaččině energii se nedá vytknout vůbec nic. Adam Szewczyk se soustřeďuje více na hitovost, snadnou zapamatovatelnost refrénu a jednoduchost melodie. Aranže jsou ve většině případů "velkokapelové“. Vedle základních rockových nástrojů (kytara, basa, bicí) zde slyšíme akordeon nebo dechovou sekci. Dostalo se i na dětský sbor a kde to korespondovalo s textem, doplnili aktéři písně dalšími zajímavými zvuky.

Magda Anioł je typickým příkladem evangelizační zpěvačky. V písních vysvětluje základní pravdy o svatých (Coś się święci) nebo o podílu Panny Marie na historii spásy (Historia). Nenajdeme zde tedy žádné básnické jinotaje s jemnými narážkami na Bibli, ale na druhé straně ani stálé opakování jednoho modlitebního verše, obvyklé u chválících skupin.

 

O svém „setkání“ s Písmem Svatým hovoří Magda následovně:

"Tvé hříchy jsou odpuštěny" (Lk 7, 48)

Před mnoha lety, když jsem si uvědomila, jak moc jsem v mém životě zbloudila, nemohla jsem si odpustit. Myslela jsem si, že pro někoho jako jsem já, není pomoci. To je nemožné, aby mi Bůh odpustil všechno. Opravdu jsem chtěla slyšet nějakou odpověď. A pak přišel silný úder.

Jednoho dne jsem vzala do ruky Písmo svaté a otevřela jsem ho bez přemýšlení. Natrefila jsem na úryvek z evangelia podle sv. Lukáše, ve kterém Pán Ježíš potkává hříšnici. Plačící žena slzami smáčela Ježíšovy nohy a utírala je svými vlasy. Pak líbala jeho nohy a pomazala je olejem. Všichni kromě Ježíše byli tím pobouřeni. Ježíš jí řekl: "Tvé hříchy jsou odpuštěny".

Ten den Pán řekl tato slova i mně. Pochopila jsem, že místo odsouzení sebe musím děkovat Bohu za to, že mi dal zcela nový život spolu s Ním.

Přeloženo z: http://malygosc.pl

ODKAZY:

http://www.magdaniol.com/

http://old.in.cz/clanky/hudba/magda-anio-xdv.htm

 

 

 

Magda vystupovala se svou kapelou i na Světových dnech mládeže v Torontu. Písnička „Zaufaj Panu“ je písničkou, která doprovázela Svatého Otce na jeho, jak se později ukázalo poslední návštěvě Polska.

 

Po smrti oblíbeného papeže mladých vznikla písnička „Lolek.

 

Její písničky si dostanou srdce každého člověka. Slova písniček mají neuvěřitelně velkou hloubku, jsou plné radosti a ve všech situacích dokážou povzbudit člověka a chválit Pána. Další nádhernou a mojí oblíbenou písničkou je

„Kiedys wino i chleb“.

 

Wystarczy


Tak to jest

 

Do góry nogami

 

Za Zu Za Zi

 

Pioseneczka


2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz