ThirdDay je čtyřčlenná rocková skupina, která vznikla v Marietta, Georgia v roce 1990. Third Day mísí víru s čistou energií rocku. Svými písněmi dávají fanouškům nekonečnou cestu k vyjádření své víry.

Název kapely je odvozen z odkazu Bible, kdy Ježíš třetího dne vstal z mrtvých. Ve Spojených státech se jejich alb prodalo přes více než 7 milionů. V roce 1993 začala kapela hrát častěji v Atlantě s cílem ušetřit peníze k nahrávání dalšího nového alba. V roce 1997 začala skupina pracovat na svém druhém albu - Conspiracy No. 5. Album bylo nominováno na cenu Grammy a získalo Dove Awards za rockové album a píseň roku.

 

Současní členové kapely: Mac Powell (zpěv), Mark Lee (kytara), Tai Anderson (baskytara), David Carr (bicí)

V roce 2015 vydali jejich nejnovější již dvanácté album nesoucí název Lead Us Back: Songs of Worship.

 

Rozhovor s členem kapely Third Day

Slyšíme tolik neuvěřitelných příběhů a svědectví o lidech, kteří přijímají Krista. Jaké to je vědět že něco, co jste vytvořili oslovuje lidi?

Myslím si, že když se podíváme na naše životy a co děláme den co den, stejně žijeme život jako normální kluci, zakládající rodiny a kteří se snaží být jen pouze dobrými občany v našich komunitách a snaží se být dobrými následovníky Krista. Za nás mluví síla Ducha svatého a moc Ježíše Krista. Když slovo Boží jde vpřed a mluví se o Kristu, který kázal a učil, to je ta síla. Nemyslíme si jako že „my jsme to udělali“, my si právě myslíme " wow, Bůh dovolil, abychom byli jeho součástí“.

 

Můžeš nám shrnout o čem je píseň I need a Miracle?

Asi před rokem jsme po koncertě potkali manželský pár. Mluvili s námi o jejich synu, který zápasí se závislostí a depresemi a že se rozhodl skoncovat se svým životem tak, že si vezme auto, odjede a vezme si život.  Jejich syn je velkým hudebním fanouškem a tak se rozhodl, že si zapne na své „poslední“ cestě rádio. A najednou uslyšel píseň Cry Out to Jesus. Poslouchal slova této písničky a najednou volal k Bohu, aby ho zachránil a změnil jeho život.

Někdy je to opravdu těžké přijmout a slyšet takové věci. Jako muzikanti se snažíme udělat skvělé písničky a doufáme, že to nějak ovlivní lidi, ale nemáme tušení, že to ovlivní tolik lidí.

I po dvaceti letech když jsme vyslechli tyto příběhy je těžké je přijmout, ale my víme, že je to pravda, protože my jako fanoušci hudby, sami známe dopad Božího slova skrze písně, jaký to měl dopad na naše životy a životy našich rodin. Je to jedna z těch věcí, které nám pomáhají jít dál a dělat to.

 

V následujícím videoklipu si můžete poslechnout písničku, kterou si pustil syn manželského páru, jež se chtěl zabít při jízdě v autě.

(nezapomeňte si zapnout české titulky)

 

 

V dalším videoklipu si můžete poslechnout písničku, kterou skupina Third Day složila na základě vyslechnutí tohoto svědectví.

 

 

Další ochutnávka z jejich úžasné tvorby:

 

 

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz