Newport Worship Band je současná křesťanská skupina z Orange County, California. Kapela byla založena v roce 2006 bývalými přidruženými pastory při Hillsong v Austrálii, Jonathanem and Dianne Wilson.

 

Současní členové kapely jsou: Graham Bronczyk, Alicia Simila and Jamin Steel a další členové pomáhající při psaní písní. Kapela vydala své první debutové album v březnu roku 2015 pod názvem Paradise.

Velmi moc jsme chtěli, aby se naše církev stala místem, kde by se lidé spojili s Bohem v smysluplnou cestu. Willson dodává: „To je pro nás mnohem důležitější než jen psát písničky“.

Neustále zkoušíme říct něco nového a svěžího pomocí slov a společné řeči, která opravdu spojí lidi. Chceme psát písně, které vedou lidi do Boží přítomnosti. V srdci NewportChurch leží vize trojnásobné mise: spojovat lidi s Kristem, spojovat lidi na životodárných vztazích a spojovat lidi s jejich Bohem danými úkoly.

Většina členů Newports vyrůstala ponořena v hlavním proudu pop music. O první singlu „Echo“ mluví člen kapely následovně: „Je to Boží idea volající na nejvzdálenější srdce. Refrén je v podstatě to, co se stane, když byste se měli z ničeho nic setkat s Kristem…Potom jste světlo světa a jste ozvěnou Božího tlukotu srdce.“

Jiné písně jako například „Every Way“ je napsaná za pouhé čtyři hodiny, což potvrzuje nekonečnou Boží dobrotu. Zatímco například písnička „Live to Know You“ je zrcadlem výkřiků zoufalého srdce, zrozená z momentu frustrace.

Novou inspiraci objevujeme na vlastních koncertech přímo mezi lidmi. Newport debut je jen začátek. Všichni naši členové doufají v další společný růst skupiny a vyvíjení naší cesty hlouběji do srdce a mysli Krista. Do dobrodružství je nejlepší se pustit společně. Je to týmová práce. Nejsou tu žádné slavné hvězdy. Všichni jsme prostě normální lidé, ale společně jako tým, můžeme udělat cool věci.

 

ODKAZY:

http://www.newportworship.com/

 

Jejich první debutové album vydané v roce 2015 s názvem Paradise. 

Rozhovor se skupinou Newport


Řekněte nám něco o vašem novém albu Paradise? Co vás inspirovalo?

Řekl bych, že všechny písně na našel albu Paradise byly psány s jediným cílem, a to vést lidi k chválení Ježíše. Vím, že to může znít klišé, ale upřímně jen chci, aby lidé zažívali silnou Boží přítomnost ve svém životě, a tak jsme se rozhodli k tomuto účelu psát tyto písně.

 

Můžeš nám říct něco víc o vaší společné týmové práci?

Myslím, že jedna z nejnáročnějších věcí, na týmové práci, je to, že právě to, co potřebujete v týmu, který je rozmanitý a s různými lidmi může být velmi těžkou věcí vzájemná spolupráce.

Naším hlavním cílem není hrát hudbu opravdu dobře, nebo psát nejlepší písničky, i když to samozřejmě chceme tyhle věci, ale my chceme být hlavně lepšími následovníky Ježíše Krista.

 

Pro ty, kteří vás ještě neznají, jak byste popsal váš hudební styl?

Jsme v podstatě chorál-synth-pop-rock-haha. Pokud ale je i žánr ha ha. Jsem si jistý, že jsem si ho právě vymyslel. V podstatě jsme jen chtěli psát hudbu, která způsobuje, že lidé chtějí uctívat Boha. To je opravdu konečný cíl. Věříme, že budeme sloužit velkému Bohu a chceme, aby naše muzika se odrážela.

 

Myslíš, že chvály a umění jde dohromady?

Věřím, že spolu velmi úzce souvisí. My všichni používáme naši kreativitu a předlohu pro určitý účel. Takže tím buď můžeme upozornit na sebe, nebo to můžeme použít k větší pozornosti k Bohu. Hudba v mé mysli je jen nástrojem, který používáme jako pomoc lidem objevit Krista. Je to jazyk, který překračuje všechny hranice a všechny nominální hodnoty, závody, vyznání a barvy. Věřím, že Bůh nám dal hudbu k jednomu účelu - abychom Ho chválili. Měli bychom používat naše dary a talenty.

 

 

2016 Copyright Pavel Šupol | Všechna práva vyhrazena | Login | Tvorba: www.lukaspavelec.cz